Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 sie 2011 - 17:56:53
witam.Mam 33 lata, od ok 1,5 roku borykam się z dziwnymi przypadłościami ze strony Układu pokarmowego.Początkowo było lekkie kłucie z prawej strony promieniujące ku górze w okolicy woreczka.Kluło przez 3 tygodnie, dostałam Gasec -jak ręką odjął.Zdarzały mi się błędy w jedzeniu , oj tak.Potrafiłam pić dziennie 2 piwa, zjeść pizzę, ciągle coś podjadałam.Z czasem pojawiała się zgaga, lekkie cofanie treści do żołądka-( dwukrotna gastroskopia niczego nie wykazała).Test na Hp-ujemny, badania wszelkie na pasożyty, krew w kale, lambie cała morfologia krwi wykonywana kilka razy -wynik bardzo dobry.BAdania wątroby, usg-2-krotne nie wykazały żadnych nieprawidłowości.Brałam rózne leki z pantoprazolem, pomagały , ale ból z prawej strony zawsze był. wkońcu zdecydowałam się na kolonoskopię i jestem przerażona tym ,badaniem -ale nie mam wyjścia.Czasem kłuje z prawej strony , promieniuje tez do boku, i tylu pleców(lekko,ale stale). Piłam Colon c, po wypiciu zawsze z tej prawej strony był ból potem już nie.Uszkodziłąm sobie jelito, i chyba pracowałam na to latami.dodam ze po Meteospasmylu dobrze się czuję, tylko lekko mi niedobrze.Nie miewam biegunek, są zaparcia, ale wypróżniam się w miarę regularnie.Boję się ze to może być coś poważnego.co robić? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2011 - 16:27:48
sama zdecydowałaś się na tą kolonoskopię czy zaproponował Ci to lekarz?
czy nie masz tak że kiedy pojawiają się te bóle, częściej oddajesz stolec? czy po wypróżnieniu bóle mijają na jakiś czas?
jesteś nerwową osobą? łatwo się stresujesz? czy przy stresie te dolegliwości się nasilają?
czy nie zwróciłaś uwagi na to czy czasem trochę za bardzo przejmujesz się własnym zdrowiem? badania do tej pory wykonywałaś na własną rękę czy były zlecone przez lekarza?
jaki charakter mają te bóle? kłucia? rwanie? kolka? pieczenie? ściskanie? inny rodzaj bólu? Odpowiedz Cytuj
23 sie 2011 - 16:40:33
Nie, kolonoskopię zaproponował mi lekarz, i to w zeszłym roku. Nie jestem nerwowa, ale od dziecka jem szybko, łapczywie.Chociaż były epizody w dalekiej przeszłości(10 lat temu) gdy miałam nadżerkę na jelicie i dwunastnicy,( rzeczywiście były nerwowe sytuacje , nowa szkoła , stres), ale dziś nie ma po nich śladu .Do tej pory niezbyt przejmuję się własnym zdrowiem, nie jestem typem osoby , która bierze leki gdy ją coś zaboli.Ból ma charakter takiego lekkiego kłucia z prawej strony i czasem lekkich nudności.Jednak apetyt mam normalny i nigdy nie zdarzyło mi się wymiotować z tego powodu.Obecnie wzmacniam się i piję tylko pola zieleni(błonnik, lucerna,), i czuję poprawę, czuję jakby całe jelito.wypróżniam się, ale czuję czasem że tak nie do końca.Po kawie boli mnie bardziej i czuję kłucie w różnych miejscach w brzuchu.Ból mija po wypróżnieniu na jakiś czas(do posiłku kolejnego głównie).Bardzo się boję, i martwię już teraz że mi to nie przechodzi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2011 - 14:59:00
w takim razie udaj się na tą kolonoskopię, to jest najdokładniejsze badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego, jeżeli faktycznie coś tam się dzieje to zostanie to znalezione
opisujesz swoje bóle tak że nie mogę się oprzeć wrażeniu że to może być od żołądka i dwunastnicy (zapalenie, wrzody) a dodatkow jest poprawa po lekach na żołądek, tak więc jeżeli kolonoskopia nic nie wykaże to może warto jeszcze gastroskopię zrobić
kawę, alkohol, papierosy radziłbym odstawić Odpowiedz Cytuj
30 sie 2011 - 16:17:36
Dziękuję panu za odpowiedź.Dodam jeszcze coś po kawie mam zgagę; chociaż nie zawsze..I jeszcze coś dziwnego .zawsze ok 10 dni przed miesiączką, bóle mijają(są te charakterystyczne dla PMS)które mi nie przeszkadzają.Dwa dni po miesiączce-znowu czuje kłucie w prawym boku.i nie ma mowy o zjedzeniu kwaśnego jabłka, a ostatnio jak zjadłam surówkę z kapusty kiszonej ( straszną miałam ochotę) to ból w prawym boku tak pośrodku był piekący.Minął po wypróżnieniu.Trudno .poddam się badaniu, bardzo się boję. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.