Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 lut 2014 - 00:57:57
Specjalizacja: Lekarz rodzinny
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Mam podwyższony poziom cukru ale noewiele wiec nie przyjmuje zadnych lekow
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Od kilku dni ppdczas kąpieli sinieją mi ręce, od dloni najbardziej, ale tez wyżej, praktycznie cale rece, dlonie sa czerwone, a rece bardzo sine. Jak wyjde z wanny to powoli to zanika I powracaja do normalnego koloru. Ostatnio tez jest mi slabo, I ciężko mi soe oddycha, jestem blada I zmeczona.
Od jak dawna się pojawiają:
Od kilkiu dni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Zauwazylam podczas kapieli I rano po przenudzeniu, dlonie I rece, raz tez mialam sina szyje I nos
Jakie mają nasilenie?
Intensywne
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Zadne, jestem obecnie za granica. Nie mam jak isc do lekarza. Prosze o pomoc
Inne uwagi:
Blagam o pomoc
Odpowiedz Cytuj
25 lut 2014 - 01:01:10
Od kilku dni sinieją mi rece podczas kąpieli w cieplej wodzie. Dlonie sa czerwone a rece mocnp sine. Jak wyjde z wanny to pomalu sinienie ustepuje. Co mam robic? Pomocy Odpowiedz Cytuj
25 lut 2014 - 12:15:41
Prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lut 2014 - 15:19:28
A w efekcie zimnego powietrza palce nie bledna? A potem nie sinieja?
Nie masz zadnych problemow ze stawami? Nie leczylas sie nigdy u reumatologa?
Ogolnie tego sinienia nie poprzedza bladosc palcow? Nie pojawia sie ich bol? Odpowiedz Cytuj
25 lut 2014 - 16:34:45
nigdy nie byłam u reumatologa i nie miałam problemów ze stawami, odkąd pamiętam zawsze mam zimne ręce, nawet w lecie gdy jest ciepło, ale nigdy wcześniej nie zdarzył mi się taki problem z sinieniem... gdy jest zimno to ręce mam blade, ale raczej nie sine. sinienie zaczyna się w zetknięciu z ciepłą wodą. teraz gdy wejdę do ciepłej wody, lub gdy nawet myje ręce w ciepłej wodzie to dłonie zaczynają się robić czerwone a wyżej ręce blade aż w końcu sine... gdy wyjdę z wanny to pomału wraca do normy. Ból raczej nie towarzyszy temu, może taki delikatny, i jakby delikatne mrowienie ... dodam jeszcze że na ogół mam bardzo niskie ciśnienie. czy to może mieć jakiś związek ze słabym krążeniem? ostatnio gdy robiłam kontrolne badania krwi miałam nieznacznie za mało czerwonych krwinek (jeśli to w ogóle może mieć jakiś związek)

dziękuje za odpowiedź i proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
25 lut 2014 - 16:38:38
teraz też zauważam że mam siną szyję... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lut 2014 - 19:22:19
siność czy zaczerwienienie ma związek z krążeniem, ale nie koniecznie takim systemowym (ogólnym) a bardziej z reakcją drobnych naczyń skóry, które w reakcji na zmianę temperatury czy inne czynniki mogą się kurczyć lub poszerzać co może dawać właśnie zblednięcie lub zaczerwienienie/sinienie
niekiedy mówi się o objawie Raynauda ale wtedy zazwyczaj najpierw pojawia isę bladość a potem zaczerwienienie i sinienie u Ciebie raczej nie ma takiej kolejności, poza tym wtedy dotyczy to palców

masz możlwiość wykonania zdjęć tej sinej skóry różnych okolic ciała? Odpowiedz Cytuj
25 lut 2014 - 20:38:10
Postaram sie jeszcze dzisiaj dodac zdjecia Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.