Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
?Me
13 lut 2014 - 20:04:52
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Problem miał początek we wrześniu 2013 po kilkudniowym grillowaniu i piciu piwa. W sumie na tym skupiał sie mój 4-5 dniowy jadłospis. Po takim potraktowaniu organizmu zacząlem odczuwać uczucie ciągnięcia / gniecenia w prawym podżebrzu. Udałem się na wizytę po 2 tyg. dolegliwości, lekarz zlecił badanie krwi i USG. Wyniki wyszły "bardzo dobre". Lekarz przepisał jakiś lek na miesiąc, ale z racji przeprowadzki został zagubiony. Zapomniałem o problemie, objawy ustały. Objawy powróciły +- w połowie stycznia 2014 r. Lekarka (osoba inna, niż wcześniej, ale w tej samej przychodni, więc wyniki były) zleciła branie Panrazolu 2x1 na czczo i Cholestil 3x 15 min przed posiłkiem. Leki nie miały żadnego wpływu na mój problem. Na kolejnej wizycie po zażyciu wszystkich leków lekarka wydała skierowanie na gastroskopię (wygląda na to, że za 3 miesiące) oraz kazała się zaszczepić przeciwko żółtaczce typu B. Pierwszą szczepionkę przyjąłem tego samego dnia. Objawy odczuwam codziennie. Nie nazwałbym tego bólem, da się z tym żyć, ale jest to uporczywe i denerwujące, jakbym coś tam miał. Najczęściej schemat jest taki, że rano odczuwam gniecenie / rozpieranie / ciągnięcie + czasem lekkie kłucie , które zlokalizowane jest tylko w prawym podżebrzu, a w miarę upływu dnia dolegliwości te (dodatkowo często wzdęcie) rozchodzą się na prawo pod linią żeber i w dół (na całej długości żeber). Z racji gastroskopii za 3 m-ce (szczepienie to wymusza - 3x Engerix B w odstępach miesięcznych) chciałbym zasięgnąć jeszcze opinii kolejnej kompetentnej osoby. Nie mam zgagi, mdłości, odbijania, wymiotów, rozwolnienia, zatwardzenia. Nic mnie nie boli. Czułbym się dobrze, gdyby nie te uporczywe objawy. Ponadto nie zauważam wpływu różnych potraw na nasilenie. Lekarka nie zaleciła żadnej diety. Podejrzewa ona wrzód dwunastnicy. Znajomy miał taki, tylko u niego wyglądało to znacznie inaczej (na niekorzyść) - straszny nagły ból.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 lut 2014 - 20:08:28
Witam, a wie Pan jakie dokładnie badania krwi były wykonane? czy USG brzucha nic nie wykazało? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.