Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 lut 2014 - 00:27:42
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
wielopoziomowa dyskopatia szyjna, cholesterol wysoki, depresja, nieregularne miesiączkowanie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Tramal 200 mgx1 , Baclofen 25mg x2, ximve 10 mg obecnie x1wcześniej 25mg, Lerivon 60 mgx 1, perazin 25mg 2-2-3, symescital 10mg x1, Helacid 25 mgx1, Cylo progynowa x1
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
wielopoziomowa dyskopatia szyjna
Jakie to są dolegliwości:
Zrobiłam MR, ponieważ mam bóle od pół roku nie do zniesienia zwłaszcza w nocy to już przekracza moją wytrzymałość, nie mogę uleżeć w jednej pozycji często ją zmieniam przy czym każdą zmianę pozycji leżenia poprzedza okropny ból nie mogę się obrócić bez przytrzymania się ławy, do tego drętwieją mi nogi od stóp do ud mam zawroty głowy ale to już chyba od wielopoziomowej dyskopatii szyjnej.
Od jak dawna się pojawiają:
od pół roku
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
każdej nocy, w dzień przy schylaniu i dźwiganiu taki charakter pracy.
Jakie mają nasilenie?
intensywne w nocy, umiarkowane po tramalu i baclofenie w dzień w pracy intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
dźwiganie schylanie nasila
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG MRI
Jakie były wyniki wykonanych badań?
rtg Znaczne ilości gazów jelitowych rzutujące się na badaną okolicę utrudniają interpretację badaniam Znacznego stopnia rotacyjne skrzywienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poza tym części kostne kręgosłupa lędźwiowego bez widocznych innych istotnych odchyleń od normy.

MRI wynik
Badanie MR odcinka lędźwiowo- krzyżowego wykonane w obszarach T1 i T2 zależnychm w sekwencjach FSE, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych

Rozpoznanie ze skierowania- Zespół bólowy przewlekły
Lordoza lędźwiowa odprostowana z niewielkim lewopukłym skrzywieniem bocznym.
Intensywność sygnału z krążków międzykręgowych i struktur kostnych jest prawidłowa.
Poziom L3/4 i L4/5 : symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "bulging disc" uciskające worek oponowy.
Innych wypuklin jąder miażdżystych do kanału kręgowego nie stwierdza się.
Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego w obrazie MR prawidłowe.
Jakie było dotychczas leczenie?
Leki co pół roku zastrzyki Depo Medrol Olfen lub Dilak( ze względu na wielopoziomową dyskopatię od szyjnego i rehabilitacja magnetronic tens ćwiczenia
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Leki p/bólowe rozluźniające dawniej Sirdalud
Tramal 200 mgx1 , Baclofen 25mg x2 czasem przed snem czopek dilac
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
rehabilitacja maj 2013 nieznaczna poprawa
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
10 lut 2014 - 01:57:09
Wynik oczywiście musi ocenić neurolog, ale wydaje mi się, że tego rodzaju zmiany nie kwalifikują się do leczenie zabiegowego a jedynie do leczenia zachowawczego czyli rehabilitacji i doraźnie leków p/bóowych. Opisywane jest skrzywienie kręgosłupa i na jednym poziomie wysunięcie dysku, ale bez ucisku na korzenie nerwowe. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.