Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 lut 2014 - 11:14:12
Specjalizacja: Pediatra
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
matka z GBS (podano antybiotyk przed porodem), dziecko obserwowano i badano w szpitalu nie było cech infekcji
Jakie to są dolegliwości:
Witam mój 2 tygodniowy synek urodził się z waga 3850g przy wypisie ważył 3650g, po 8 dniach karmienia piersią spadł do 3580g. Położna zaleciła karmienie co 3h, dodatkowo odciaganie pokarmu i dokarmianie odciagniętym, niestety po 3 dniach takiego dokarmiania spadł do 3450g. Zalecono dalsze karmienie piersiąco 3h i dokarmianie 2xdziennie 30ml mleka modyfikowanego i badani krwi +mocz. Wyniki moczu są dobre, w krwi podwyższone jest MCH i wynosi 35 (zakres jest do 30). Czy taki wynik świadczy o czymś niepokojącym? Czy 2xdziennie po 30ml mleka modyfikowanego to nie za mało?
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
krew i mocz
Jakie były wyniki wykonanych badań?
podwyższone MCH do 35
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 lut 2014 - 12:09:25
To MCH nie jest niepokojące, nie świadczy o żadnej chorobie. A dziecko ciągnie z piersi długo i chętnie? czy po odstawieniu płacze tak jakby się nie najadło? zjada chętnie mleko modyfikowane? Odpowiedz Cytuj
06 lut 2014 - 13:25:40
dziecko ciągnie z piersi bardzo długo potrafi nawet godzinę, więc karmię go 30min z jednej i 30 min z 2 piersi, bo inaczej chyba odpadłyby mi sutki. Przy piersi zazwyczaj zasypia. Mleko modyfikowane je chętnie nawet zaraz po piersi. Laktatorem w 30min odciągam około 50ml mleka, nie wiem czy to mało czy dużo. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 lut 2014 - 14:27:36
Proszę póki co zastosować się do tych zaleceń pediatry - przystawianie do piersi co 2-3 godziny i dokarmianie mlekiem modyfikowanym tak jak zalecił lekarz - po tygodniu należy skontrolować wagę a jeśli nadal dziecko nie zacznie przybierać to koniecznie trzeba zwiększyć ilość mleka modyfikowanego. Odpowiedz Cytuj
06 lut 2014 - 16:22:33
bardzo dziękuję i pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.