Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 sty 2014 - 17:19:15
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Bole glowy przy potylicy,kregoslupa,nadcisnienie,wysoki puls,bole w okolicy łopatek
Od jak dawna się pojawiają:
od 7miesiecy trwa to wszystko
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
codziennie
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
rezonans magnetyczny
Jakie były wyniki wykonanych badań?
badanie tomografi rezonansu magnetycznego kregoslupa szyjnego wykonane na odcinku C1-Th4 w sekwencji TSE,CISS,w obrazach T1 I T2 zaleznych wykazuje symetryczne wypukliny pierscieni wlokniastych krazkow miedzykregowych C4/C5 I C5/C6 modelujace worek oponowy z nastepowa redukcja jego rezerwy plynowej.wymiar strzalkowy kanalu kregowego jest na w/w poziomach zmniejszony odpowiednio do ok 10,3mm i 10mm(wzgledna stenoza) na pozostalych poziomach szyjnych wynosi od 12 do 13,9mm.wygladzenie lordozy szyjnej w obszarze ujetym w zakresie badania nie dostrzega sie uchwytnych zmian strukturalnych rdzenia kregowego
Jakie było dotychczas leczenie?
zadne
Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 17:21:00
prosze mi wyjasnic co to oznacza Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sty 2014 - 18:03:01
masz chory kręgosłup szyjny, niewykluczone że również w innych odcinkach kręgosłupa są zmiany
generalnie są to zmiany zwyrodnieniowe, łącznie z dyskopatią, pomiędzy kręgami znajdują się sprężyste dyski które amortyzują obciążenia, z czasem mogą słabnąć i tworzyć wypukliny które uciskają okolicze struktury, tak jest również u Ciebie
czy miałaś jakiś wypadek kumunikacyjny? jakiś inny uraz głowy lub szyi?
u jakiego lekarza do tej pory się leczyłaś na kręgosłup? jak wyglądało to leczenie? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 18:16:54
Dzien dobry.nie mialam zadnego wypadku jak rowniez nie mialam zadnego urazu szyi,ale pracowalam jako sprzedawca w sklepie miesnym 6lat i tam sporo dzwigalam,moze to ma jakies znaczenie.Bylam u ortopedy ,ale on powiedzial,zebym chodzila na basen nic wiecej...a na ledzwiowym jak robilam zdjecie rtg to wyszla zniesiona lordoza i skolioza,ale wtedy mi to tak nie dokuczalo jak teraz z tym szyjnym.Tak mi to dokucza,ze jak chodzilam do ogolnego i mowilam co mi dolega (bole glowy itd)stwierdzaja,ze to nerwica Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 18:22:34
wysylali mnie do psychiatry mowiąc,ze to nerwica tak tez sie tam znalazlam biore leki na uspokojenie ,ale dalej nie pomaga..wiec pomyslalam,ze sama pojde i zrobie konkretne badanie bo zaden z lekarzy mi nie byl w stanie pomoc i tak zrobilam i wyszedl taki wynik .zapisalam sie do ortopedy ale czekam termin na luty...a wiadomo ,ze sie denerwuje tym czekaniem i sama sie nakrecam Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 18:29:20
na piersiowym zdjeciu rtg wyszlo \'\'dyskretna lewostronna skolioza \'\' Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 18:34:41
chcialabym wiedziec jak bedzie wygladalo leczenie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sty 2014 - 19:50:29
masz zmiany w kręgosłupie szyjnym, dźwiganie mogło się do tego przyczynić, jak również czynniki genetyczne, po prostu u jednych postępuje to szybciej u innych wolniej, musisz sobie zdawać sprawę że są to zmiany których nie da się cofnąć i żadne leki nie usuną przyczyny (jeżeli to faktycznie kręgosłup jest ich przyczyną), można jedynie łagodzić objawy i dbać o to aby kolejne zmiany nie następowały albo następowały wolniej
ktoś w rodzinie chorował na kręgosłup? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 19:56:03
tak mama miala dyskopatie.czyli bedzie konieczna operacja? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 20:02:18
czyli przyczyna tych dolegliwosci moze byc jakas inna choroba jeszcze? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2014 - 20:16:59
mialam rowniez robiony rezonans glowy wynik ;wszystko ok Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.