Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 sty 2014 - 08:31:16
Specjalizacja: Lekarz rodzinny
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Niedawno męczyłem się dermatologicznie- na dłoniach schodzi mi skóra, jest bardzo sucha i swędzi. Nieod biore w tej chwili leków, byzmc moze jest to alergia na jakiś czynnik w pracy.
Jakie to są dolegliwości:
Od kilku dni pojawiają się u mnie siniaki i lekkie opuchniecie na twarzy w okolicach ucha. Z jednej strony bardziej widoczne. Nic mnie nie boli, nie zauważylbym nawet tych siniaków, gdyby inni nie zwrócili y na to uwagę. Co moze być przyczyna powstawania tych sinien?
Od jak dawna się pojawiają:
Od kilku dni, sa codziennie mniej lub bardziej widoczne
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Okolice ucha i żuchwy
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nasilają się w ciągu dnia
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Zadne
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 sty 2014 - 09:50:40
Witam, a myślę, że w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego i poprosic o skierowanie na takie badania jak morfologia krwi i układ krzepnięcia. Bo samoistne siniaki mogą być objawem zaburzeń krzepnięcia krwi. Odpowiedz Cytuj
17 sty 2014 - 10:14:27
Do lekarza udam się jak tylko będę miał możliwość. Zastanawia mnie bo to są siniaki tylko w tych dwóch określonych miejscach, gdyby to były kłopoty z krzepliwościa krwi, siniaki byłyby również w innych miejscach na ciele. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 sty 2014 - 11:24:55
Zapewne byłyby też w innych miejscach, ale i tak trzeba to sprawdzić i dopiero później szukać innych przyczyn. Lekarz rodzinny też po obejrzeniu tych zmian będzie mógł powiedzieć z czym mogą być związane, ja bez badania niewiele tu pomogę. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.