Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 sty 2014 - 12:18:06
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
złamanie kompresyjne Th8 Th9
Jakie to są dolegliwości:
Nie przemijający "ból" dołu podkolanowego i uda
Od jak dawna się pojawiają:
od października 2012
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Praktycznie nie mija, to bardziej dyskomfort (udo to jakby cały czas naprężone, coś jakby zakwas, lub obręcz zaciskająca się), kolano wrażenie przepełnienia (braku miejsca, strach,że pęknie)
Jakie mają nasilenie?
Można przeżyć smiling smiley zależy od dnia, czasami mam ochotę wyć, a czasami się z nim zaprzyjaźnić. Przeraża mnie to że nie mija, jest to dzień i noc.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Wykonuję pracę stojącą, jestem farmaceuta za pierwszym stołem. Łatwiej mi chodzić, stanie, dłuższe siedzenie lub leżenie odpada.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Oj dużo smiling smiley RTG kręgosłupa, biodra, kolana, Rezonans, USG dopplerowskie, Usg stawu kolanowego,
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Wszystkie badania wykonane były w 2013 roku.
Rezonans- guzki Schmorla (po złamaniu w 2007 ich nie było ??)
Usg stawu - przeciążenie mięśnia
Mogę przesłać wszystkie wyniki, jeśli zechcecie mi Państwo pomóc.
Jakie było dotychczas leczenie?
Cały czas pod kontrolą ortopedy (w listopadzie usłyszałam,że" na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie pani pomóc "
Neurolog - nie widzi przyczyny
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Nimesil, Meloksykam,Tramal 2 zastrzyki z Diprophos (na trzeci sie nie zdecydowłam - ból był silniejszy) o wiaderkach maści nie wspomnę smiling smiley
Staram się nie łykać środków przeciwbólowych, raz w tygodniu na noc tramal (prześpię wtedy cała noc)
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Od ponad roku chodzę do lekarzy, czasami mam wrażenie że jestem postrzegana jako hipochondryk. Poprawy do tej pory nie odczułam, wręcz przeciwnie. Może gdybym zgodziła się na jakieś zwolnienie, może sama sobie krzywdę robię ?
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 sty 2014 - 13:25:00
Witam, proszę zamieścić opisy tych badań, które były do tej pory wykonane i proszę napisać czy były stosowane jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne, a jeśli tak to czy była po nich poprawa? czy to kolano jest obrzęknięte, zaczerwienione? Odpowiedz Cytuj
16 sty 2014 - 11:47:52
Witam.
Zabiegi fizjoterapeutyczne- Prądy interferencyjne, terapuls, parafina i elektrostymulacja (poprawy brak) do tego rower treningowy i nordic walking (na pewno pomaga kręgosłupowi, nodze niekoniecznie sad smiley )
Kolano nie jest zaczerwienione , lekko obrzęknięte.

badania: rtg stawu kolanowego prawego
Numer badania; 2594
Opis badania
W strukturach kostnych stawu kolanowego prawego cechy sklerotyzacji podchrzęstnej powierzchni stawowej kości piszczelowej. Szpara stawowa niezwężona
==============================================================
Rodzaj badania: TK kręgosłupa LS Numer badania: 6681 TK miednicy
Opis badania
Badanie TK kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego wykonane w zakresie L2 do 51.
W wykonanym badaniu TK kręgosłupa w odcinku L-S kręgosłupa - w zakresie uwidocznionych kręgów L2 do Sl szczelin złamań nie stwierdza się.
Szerokość kanału kręgowego w badanym odcinku kręgosłupa prawidłowa.
W zakresie uwidocznionych przestrzeni międzykręgowych cech P.J.M . nie stwierdza się.
2.
Badanie TK miednicy wykonane bez podania środka kontrastowego
W wykonanym badaniu TK miednicy - w zakresie kości obręczy miednicy i struktur kostnych stawów biodrowych szczelin złamań nie stwierdza się.
W głowie prawej kości udowej ognisko sklerotycżne o średnicy 7 mm odpowiadające wysepce kostnej. Pęcherz moczowy gładkościenny . W miednicy małej wolnego płynu nie stwierdza się.
=================================================================
Opis badania - USG naczyniowe
USG 2yt kończyn dolnych:
Pień żyły od piszczelowej prawej z widocznym refluksem w odcinku udowym, na podudziu wydolny. UMad głęboki wydolny prawidłowy Cech zakrzepicy nie stwierdzono
============================================================
Opis badania - USG stawu kolanowego prawego
W kaletce nadrzepkowej warstwa płynu o gr. do 3,6mm.
Warstwa chrząstki szkfistej na powierzchni stawowej kości udowej o zatartym zarysie, o gr. 2,5-3,6rnm, o
zatartym zarysie podchrzęstnej- cechy obrzęku.
Zmiany przeciążeniowe w ścięgnie mięśnia czworogłowego uda. Więzadło rzepki bez zmian.
Łękotka przyśrodkowa i boczna bez widocznej szczeliny pęknięcia.
Więzadła krzyżowe i poboczne bez widocznych w badaniu ultrasonograficznym cech uszkodzenia.
Dół podkolanowy wolny.
=================================================================
Badanyo-gan MR KRĘGOSŁUPA TH BEZ KONTRASTU
Jednostka kierująca: NFZ
Badanie wykonano w SE, FSE uzyskując obrazy T1, T2 zależne w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych Pogłębienie fizjologicznej kifozy . Na poziomach Th6-12 - guzki Schmorla . Bez cech stenozy kanału kręgowego i otworów mk. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy .
====================================================================
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 sty 2014 - 11:39:13
Rzeczywiście we wszystkich badaniach stwierdza się jedynie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w kolanie, w kręgosłupie piersiowym. W zasadzie nie powinny one powodować takiego bólu. Niestety ja również nie wiem co jeszcze mogłaby Pani zrobić i jak pomóc w takiej sytuacji, poza maściami i staraniem się nie obciążać za bardzo kolana.... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.