Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 sty 2014 - 18:10:03
Specjalizacja: Pneumonolog (pulmonolog)
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam,

Mam 25 lat, nie palę i od 7 tygodni nie mogę wyleczyć się kaszlu.
Ok. 7 tygodni temu, zaczęłam gorączkować przez 3-4 dni w okolicach 37,8. Zbiłam gorączkę i udałam się do lekarza ponieważ miałam niepokojący suchy kaszel, który momentami wywoływał podobne uczucie jakie ma się przy wymiotach. Był bardzo silny. Zostały przypisane mi dwa syropy. Po tygodniu udałam się ponownie do lekarza, ponieważ nie było żadnej poprawy. Lekarz przypisał mi antybiotyk. Klacid. Kaszel ustępował, i ostatniego dnia zażywania antybiotyku (7 dzień) kaszel był praktycznie nieobecny. Po zaprzestaniu brania antybiotyku wyjechałam z kraju, a kaszel znowu zaczął mi się nasilać.

Po ok. dwóch tygodniach kaszel znowu zaczął być silny, tym razem był to mokry kaszel. Dostałam kolejny antybiotyk – Zinnat. Po tygodniu od skończenia antybiotyku kaszel jest słabszy, ale wciąż występuje

W związku z tym skierowano mnie na badania RTG, i przypisano kolejne leki
Teflexo 180 mg
i Erdomed

Opis zdjęcia RTG

Pola płucne bez miąższowych zagęszczeń. Dyskretne pogrubienie opłucnej prawego szczytu. Sylwetka serca niepowiększona. Zrosty opłucnowe u podstaw obu płuc spłycające kąty przeponowo-żebrowe. Niewielka esowata skolioza piersiowa.

Proszę o pomoc. Co mi dolegało, dolega? Lekarz podejrzewał zapalenie tchawicy. Co powinnam robić, aby nie doprowadzić do nawrotu choroby?

Od jak dawna się pojawiają:
7 tygodni
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 sty 2014 - 18:18:09
leczyć Cię musi Twój lekarz który może Cię zbadać, osłuchać, ale wydaje mi się że to może być jeszcze taka nadreaktywność dróg oddechowych, co prawda utrzymuje się już dość długo ale jeszcze powinno przejść, leki które dostałaś ostatnim razem są już tylko objawowe

czy ktoś w rodzinie leczy się na drogi oddechoiwe? ma ktoś astmę?
masz jakieś uczulenia? alergie? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.