Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 lip 2011 - 23:00:12
Moje problemy zaczęły się rok temu. Prawdopodobnie w następstwie silnego stresu i złej diety dostałam zapalenia żołądka i dwunastnicy. Z dnia na dzień przestałam jeść gdyż miałam wrażenie, że jedzenie które połykam ciągle wraca. Brałam Controloc Control i po około 3 miesiącach uczucie powracającego jedzenia ustąpiło jednak pojawiły się silne duszności i wzdęcia. Uprzykrzają mi one życie do tego stopnia, że przestaję funkcjonować normalnie. Mam wrażenie, że nie nabiorę kolejnego oddechu i za chwilę umrę. -Dodatkowo w maju pojawiło się uczucie zatkanego nosa i uczucie puchnięcia dróg oddechowych - jednak to prawdopodobnie alergia, biorę Claritine i czekam na testy alergiczne do października.
Czuję ciągły ucisk w żołądku, który jakby blokował mi przeponę bo gdy nabieram powietrza to w połowie nie mam siły i muszę próbować od nowa nabrać oddech, do tego mam wrażenie, że mój oddech jest bardzo płytki a mój organizm niedotleniony - mam częste zawroty głowy, robi mi się ciemno przed oczami. Uczucie wzdęcia mam niezależnie od tego co jem. Nie ma też reguły, żeby np. pojawiało się po posiłku. Zauważyłam, że w sytuacjach stresujących momentalnie robię się "nadmuchana" ale gdy jestem spokojna również ma to miejsce. Zastanawiam się nad zespołem jelita drażliwego jednak nie mam problemów z wypróżnianiem. Stolce są różnej konsystencji ale to raczej wynik tego co zjem a nie typowe biegunki czy zaparcia. Dodam też, że wypróżniam się codziennie prawie o tej samej godzinie. Ulgę przynosi Espumisan Easy, ale tylko na krótko. Jak leżę i się powyciągam to zaczyna mi się przelewać w żołądku natomiast gdy stoję o wiele ciężej mi złapać oddech niż gdy siedzę. Bardzo często pojawia się czkawka i odbijanie. Czasami drętwieją mi kończyny, mam też niskie ciśnienie zazwyczaj ok. 100/70
Czy ktoś miał może podobne objawy i wie jak je leczyć oraz z czego wynikają. Bardzo proszę o pomoc bo te dolegliwości odbierają mi całą radość życia. Mam 26 lat kiedyś byłam aktywną podróżującą osobą a teraz boję się ruszyć z domu bo co będzie jak zacznę się dusić i nie będzie nikogo kto mógłby mi pomóc sad smiley Odpowiedz Cytuj
18 lip 2011 - 11:43:39
hej,
mam podobny problem do Twojego, od około 2 -3 lat mam problemy z oddychaniem, tez czuje cały czas coś w płucach, jakby były nadmuchane, nie moge nabierać powietrza, cały czas mam wrażenie ze sie dusze, ze nie mam tchu, robiłam rozne badania i nie wiem do tej pory co to jest, tzn wykryto u mnie reflux z przepuklina przepony, a takze jestem badana przez pulmonologa, jednak zawsze spirometria wychodzi w normie.... to czemu mam te dusznosci, zażywam własnie alvesco, i dostalam ventolin na wszelki wypadek.... bralam keidys sterydy bez zadnej poprawy... jest to b uciazliwe, nei da sie normalnie z tym zyc... caly czas wrazenie dusznosci, zawroty glowy przy tym, z tym ze ja moge zauwazyc tez ze po wysilku miewam nasilenie dusznosci.... coto moze byc? czy reflux naprawde moze dawac takei objawy? ale caly czas? jakie nalezy zrobic badania zeby moze wkoncu znalesc jakas przyczyne? nei da sie tak zyc, jestemmloda mam 24 lata a brak checi do zycia przez ta przypadlosc! pomozcie! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.