Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 sty 2014 - 16:03:59
Specjalizacja: Laryngolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Plamy na języku takie jak tutaj: [i47.tinypic.com]
biały nalot
poszarpany język po bokach
powiększony prawy migdał
Od jak dawna się pojawiają:
Ciężko powiedzieć
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Jama ustna
Jakie mają nasilenie?
lekkie
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
słodycze, alkohol

zmniejszenie: mycie zębów, płukanie jamy ustnej
Inne uwagi:
Jakie badania powinienem wykonać i gdzie się z nimi udać?
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 sty 2014 - 17:25:58
Witam, a od kiedy w ogóle zauważyłeś te zmiany? rozumiem, że nie masz gorączki ani stanów podgorączkowych? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 sty 2014 - 17:26:25
to może być jakieś zapalenie w obrębie języka i jamy ustnej, może grzybicze, trzeba się z tym pokazać u lekarza, najlepiej u laryngologa albo dermatologa, ewentualnie u lekarza rodzinnego, są odpowiednie płukanki do jamy ustnej zawierające odpowiednie substancje lecznicze, być może trzeba będzie coś takiego zastosowac, ale lek musi wypisać Ci już lekarz Odpowiedz Cytuj
05 sty 2014 - 18:06:39
Trzymam się dobrze, gardło mnie nie boli gorączki nie mam. Dziękuje za odpowiedź z sugestią, którego lekarza mam wybrać. Poczytałem trochę o drożdżycy jamy ustnej. Objawy i przyczyny pasują - mało aktywności fizycznej, niezrównoważona dieta nieregularny sen i niedobór witaminy B6. Z tego co wyczytałem to dużo osób się skarży, że lekarze nie za bardzo wiedzą o co chodzi i bagatelizują sprawę. Zapisuje się jak najszybciej do laryngologa z nadzieją, że będzie w stanie mi pomóc (jak nie to zapiszę się do innego)

Dziękuję smileys with beer Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 sty 2014 - 20:19:07
proszę bardzo
możesz unikać słodkiego, niektórzy uważają że to sprzyja chorobom grzybiczym jamy ustnej
lekarz pewnie przepisze odpowiednią płukankę przeciwgrzybiczą i powinno być lepiej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.