Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 sty 2014 - 14:23:50
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Jakie to są dolegliwości:
OD 2005r.mam problemy z kręgosłupem górnym i dolnym.
Ból towarzyszy mi codziennie,piecze,boli w górnej i dolnej części kręgosłupa.
Po 12 godz.pracy przy komputerze drętwieją mi palce w prawej dłoni.Czuję ból rozpierający ramiona. Ogranicza mi to podstawowe ruchy ciał.
W części lędzwiowej ból prominiuje do pośldkow i prawej nogi,cierpnie stopa.Podczas snu, każdemu ruchowi towarzyszy pulsacyjny ból pleców.W części lędzwiowej częto czuję :jakby przełożony został ogień ,czasami natomiast czuję lodowate zimno.Jak jestem w domu chodzę owinięta w części lędzwiowej w koc-to przynosi mi ulgę.

2 x wyjeżdżałam na leczenie sanatoryjne NFZ-po kuracji do 1 roku nie musiałam brać leków przeciwbólowych.

opis RTG Z 2011R.
;wygładzenie fizj.lordozy szyjnej z dyskopatycznym zwężeniem przestrzeni
międzykręgowej C6-C7 i drobnym odczynem wytwórczym na krawędziach trzonów.

Zaznaczona rotoskolioza dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego ze spłyceniem fizjologicznej kifozy.Zaostrzenia i drobne wyrośla kostne na krawędziach trzonów piersiowych.Zwapnieni w więzadle przedni kręgosłup na wys.dolnych szpar międzykręgowych kręg.TH.Obniżon w niewielkim stopniu wysokość szpary
międzykręgowej L5-S1,możliwość dyskopatii.

opis TK Z 2013r.lędzwiowego odcinka kręgosłupaL1-S1
Na poziomie L4-5 niewielka paracentralna wypuklina krążka zbaczającego w lewo
,dochodząca do worka oponowego .Obniżenie krążka L5-S1 ze zmianami degeneracyjnymi( Vacuum fenomen)Niewielkie symetryczne wypuklenie
tego krążka ku tyłowi,większe ku przodowi.Nierówne płytki
graniczne sąsiadujących trzonów L5-S1-najpr.na tle zmian zwyrodnieniowych.Zwapnienia w krążkach L4-5 i L5-S1.Nieduże zmiany zwyrodnieniowe -wytwórcze na krawędziach trzonów i w stawach
m/kręgowych.
Mam skończone 49 lat-ból kręgosłupa odbiera mi radość życia.
Pracuję już prawie 30 lat,w tym18 l systemie zmianowym 12 godz. przy biurku.(również w nocy)
Do pracy dojeżdżam własnym sam. 60 km.Każdy urlop poświęcam
rehabilitacji- (również prywatnie)po niej czuję poprawę.Lek.podpowiedział mi sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS,złożyłam wniosek i dostałam 1 zdaniowe zawiadomienie o odmowie skierowani na rehbilitcję w ramach perwencji rentowej z enigmtycznym 1 zdaniowym uzasadnieniem"nie stwierdzeniu celowości przeprowadzenia rehabilitacji w ramach perwencji rentowej ZUS."
leki które przyjmuję grinning smileyicloratio uno 1x1
Anaprn,Olfen Ptch(plastry).

Czy decyzja ZUS to słuszna decyzja.?

Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 sty 2014 - 18:46:58
odpowiedź udzieliłem Ci już w identycznym tamecie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.