Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 gru 2013 - 17:44:53
Specjalizacja: Chirurg naczyniowy
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Ból w łydkach, uczucie rozpierania.
Od jak dawna się pojawiają:
Od dwoch tygodni
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
przede wszystkim przy chodzeniu
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
badanie usg-doppler lewej nogi
Jakie były wyniki wykonanych badań?
w żyle odstrzałkowej hypogenna skrzeplina, żyła nie ma przepływu krwi
Jakie było dotychczas leczenie?
Od dwóch tygodni zastrzyki clexane 0,6 dwa razy na dobę
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Nie ma żadnej poprawy po zastrzykach, a dodatkowo boli mnie również prawa łydka.
Inne uwagi:
Chciałam zapytać, czy jest możliwe, że pomimo brania zastrzyków zakrzepica pojawiła się również w drugiej nodze? Jak długo trwa takie leczenie, po jakiej ilości zastrzyków ból powinien ustąpić? Czy powinnam kupić opaski uciskowe. Czy mam leżec z nogami na poduszce, czy może właśnie więcej chodzić. Proszę o pomoc
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 gru 2013 - 18:16:35
wszystko zależy od stopnia zaawansowania zakrzepicy, rozumiem że byłaś u chirurga z tym i dostałaś odpowiednie zalecenia łącznie z receptą na lek przeciwzakrzepowy?
co zalecił lekarz?
kiedy masz wyznaczoną wizytę kontrolną? Odpowiedz Cytuj
09 lut 2014 - 21:28:37
Witam! Biorę cały czas zastrzyki Clexane 0,6 dwa razy dziennie, noszę rajstopy uciskowe. Kolejne USG mam na początku marca. Noga cały czas boli. Na początku bol był w okolicach łydki, a teraz boli także w udzie. Czy jest możliwe, że pomimo leczenia zakrzepica objęła inne żyły? Odpowiedz Cytuj
09 lut 2014 - 21:29:59
Jak długo może potrwać leczenie, bo już tracę nadzieję, że ból kiedyś ustąpi... Odpowiedz Cytuj
09 lut 2014 - 21:33:50
Chciałam jeszcze dodać,że mam niskie ciśnienie, zazwyczaj 100/50 Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 lut 2014 - 18:02:29
jeżeli ból pojawia się w udzie to może dobrze byłoby pokazać się u chirurga na kontroli wcześniej i wcześniej wykonać USG bo czasami leczenie heparyną może być niewystarczające, dawka leku może być niewłaściwie dobrania, do końca nie da się tego przewidzieć, pokaż się chociaż u lekarza rodzinnego na kontroli, niech zbada nogę i się wypowie Odpowiedz Cytuj
10 lut 2014 - 20:53:02
Co może oznaczać ten ból w udzie? Czy jest możliwe, że zakrzepica przeszła na żyły głębokie pomimo heparyny. Noga nie jest opuchnięta. Czy to jest niebezpieczne? Za tydzień mam wizytę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lut 2014 - 09:45:01
Wlasnie chodzi o to ze trudno powiedziec bez badania czy zakrzepica sie rozszerza, bo bierzesz Clexane i raczej tak byc nie powinno ale do konca trudno to stwierdzic. I nie chodzi tyle o zyly glebokie co moze bardziej o zyle powierzchowna uda. W ktorym dokladnie miejscu uda pojwwia sie ten bol? Nasila sie przy ucisku? Wyczuwasz jakies zgrubienie? Odpowiedz Cytuj
11 lut 2014 - 11:25:53
Zgrubień nie wyczuwam. Przy ucisku boli mocniej tak bardziej na środku i od wewnętrznej strony uda. Odpowiedz Cytuj
11 lut 2014 - 11:28:05
A może ten ból w udzie jest spowodowany noszeniem rajstop uciskowych. Może powinnam nosić tylko podkolanka? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lut 2014 - 13:15:57
no ale czy te rajstopy mają jakiś szczególny ucisk właśnie w tym miejscu gdzie pojawia się ten ból? bo jeżeli nie to nie sądzę aby mogło to zaszkodzić
zapisz się do lekarza rodzinnego jeżeli nie jesteś w stanie dostać się w najbliższym czasie do chirurga, niech zobaczy tą nogę i stwierdzi czy należałoby coś z tym robić Odpowiedz Cytuj
11 lut 2014 - 14:12:39
Nie mają większego ucisku w tym miejscu, także faktycznie faktycznie ból nie jest od noszenia rajstop. Chciałam jeszcze zapytać, czy możliwe jest,że noga już się rekanalizuje i w związku z tym może boleć cała noga, pomimo,że skrzep był tylko w żyle odstrzalkowej? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lut 2014 - 16:10:52
nie wydaje mi się aby to było spowodowane rajstopami w takim razie, nie sądzę też żeby bolało od rekanalizacji, zakrzepica żył powierzchownych to również stan zapalny, może się szerzy i stąd te bóle ale nie powiem Ci nic na pewno, powinien Cię zobaczyć lekarz Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.