Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 gru 2013 - 18:32:05
Specjalizacja: Psychiatra
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Niewydolność nerek, nerwica natręctw
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
tak na niewydolnosć nerek i Setaloft 2x50
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam, tak jak w tytule chciałem zapytać czy biorąc setaloft nie można pić w ogóle alkoholu? Czy wypicie np jednego piwa może jakoś zaszkodzić? Zanim zacząłem brać ten lek prawie w ogóle nie piłem alkoholu i nie zamierzam się alkoholizować, ale raz na miesiąc czy dwa chciałbym się napić tego piwa lub lampkę wina smiling smiley

Wcześniej nie zapytałem lekarza, bo jak wspomniałem prawie w ogóle nie piję, a następną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie smiling smiley
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 gru 2013 - 19:22:06
myślę że lampkę wina czy jedno piwo od czasu do czasu nie powinno mieć znaczenia przy przyjmowaniu leku Setalof, duże ilości alkoholu nie są raczej wskazane
inna sprawa to ta niewydolność nerek o której piszesz, nie znam szczegółów, stopnia zaawansowania, przyczyny choroby nerek ale być może to jest przeciwwskazaniem do picia alkoholu? nie jest tak? Odpowiedz Cytuj
25 gru 2013 - 20:34:18
Lekarz ze stacji dializ powiedział mi kiedyś, że piwo lub dwa mogę wypić, od tamtej pory mój stan zdrowia się nie pogorszył, więc przeciwwskazań z tego powodu nie ma smiling smiley Dlatego pytam tylko o ten setaloft smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 gru 2013 - 13:23:48
Sam Setalof również nie jest przeciwwskazaniem to małych ilości alkoholu takich jak właśnie chociażby jedno piwko czy lampka wina, ale pamiętaj że niektóre leki psychotropowe kategorycznie wymagają abstynencji, tak więc jeżeli przyjmujesz jakiś inny lek albo kiedyś w przyszłości zostanie Ci on przepisany to również musisz poradzić się lekarza czy możesz spożywać alkohol Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.