Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 gru 2013 - 18:22:17
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
zaburzenia lękowe
Jakie to są dolegliwości:
Nie są to dolegliwości, aczkolwiek pytania. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Leczyłam się jakiś czas temu na zaburzenia lękowe (paroGenem). Lęki dotyczyły właśnie głównie chorób (nowotwór, białaczka, chłoniaki). W tej chwili zakończyłam terapię lekową i obecnie nic nie biorę, ani też nie mam silnych lęków. Jedyne co pozostało to lęk (ale już nie tak silny) nt. białaczki. Proszę mi powiedzieć, czy w takich badaniach jakie wykonuje się w ciąży (co miesiąc morfologia krwi) lekarz może przeoczyć jakieś objawy tej choroby? Lekarz prowadzący ciążę, mówi, że wszystkie wyniki są w normie i nie powinnam się martwić. Nie wiem czy takie dolegliwości jak bóle nóg, kręgosłupa są spowodowane ciążą czy właśnie białaczką.. nie chcę histeryzować i wmawiać sobie coś czego nie ma, dlatego zwracam się z pytaniem. Ostatnia morfologia:
WBC: 14,9 10^3
RBC: 3,84 10^3
HGB: 11,2 G/DL
HCT: 33,3 %
PLT: 242 10^3
PCT; ,210 %
MCV: 87 microm^3
MCH: 29,3 pg
MCHC: 33,7 g/dl
RDW: 12%
MPV: 8,7 microm^3
PDW: 13,4%
Ciąża rozwija się prawidłowo. Jeszcze jedno pytanie dotyczy badań pod kątem białaczki: czy jest możliwość zrobienia jakichś parametrów, które mogłyby mnie uspokoić w tym temacie??
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 gru 2013 - 21:06:47
morfologia krwi w żaden sposób nie wskazuje białaczkę, nie jest ona oczywiście badaniem które w 100% potwierdza albo wyklucza to schorzenie, ale u osoby u której nie ma jakichś szczególnych podejrzeń co do tej choroby (a sądzę że u Ciebie nie ma) nie ma powodu wykonywać żadnych innych
zresztą nie ma jednego prostego badania które rozwiewa wszelkie wątpliwości
ciąża to szczególny okres i pewne dolegliwości mogą się pojawiać Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.