Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 maj 2009 - 17:47:00
witam,
w srode (29.04) doznalem urazu w pachwinie podczas grania w pilke nozna i od razu pojechalem na pogotowie. Lekarz zlecil RTG i UZG ktore nie wykazaly zadnych zmian. Po okolo 2 dniach pojawily sie siniaki w okolicach pachwiny i troche na jadrach.
w poniedzialek (4.05) bylem u ortopedy, ktory stwierdzil ze mam naderwania przywodzicieli w okolicach lewej pachwiny i zalecil na poczatek 6 tygodni odpoczynku od jakiejkolwiek aktywnosci sportowej i wizyte kontrolna po 4 tygodniach chyba ze zauwaze powiekszenie siniakow.

mam pytanie odnosnie ewentualnego wspomagania leczenia tzn. czy stosowac jakies masci, oklady itp. itd. poniewaz zalezy mi na szybkim powrocie do formy. Ewentualnie o jakie zabiegi sie starc.

biore Olfen-75 SR

pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 maj 2009 - 16:18:58
Olfen 75 działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie podobnie jak wszelkiego rodzaju maści
w przypadkach takich jak Twój zaleca się najczęściej fizjoterapię, lasery itp. jednak to wszystko po konsultacji lekarskiej
Ważne jest abyś dał czas uszkodzonemu mięśniowi na regenerację, niczego nie przyśpieszysz, organizm sam musi sobie z tym poradzić
jeśli zbyt wcześnie wrócisz do ćwiczeń, zwłaszcza obciążających mięsień bardzo szybko może dojść do ponownej kontuzji w tym samym miejscu która goić się będzie jeszcze gorzej Odpowiedz Cytuj
06 maj 2009 - 10:40:57
dziekuje za odpowiedz ale mam jeszcze pare pytan:
oczywiscie podstawa to dac czas na regeneracje tylko czy w tym czasie smarowac masciami typu fastum, robic jakies oklady czy poprostu odpoczywac i zostawic miesien samemu sobie???jak narazie to robie oklady z altacetu zel.
po jakim czasie od urazu najlepiej zaczac zabiegi fizjoterapi???
no i ostatnie pytanie, a mianowicie jaki jest mniej wiecej czas powrotu do zdrowia???

06 maj 2009 - 13:50:57
i jeszcze jedno:
czy mam robic np cieple oklady na pachwinie czy zimne czy moze wogole nie okladac? Widoczny siniak ma srednice okolo 3 cm. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2009 - 16:12:09
Olfen jest lekiem przeciwzapalnym podobnie jak maści typu Fastum, tyle że działa on od wewnątrz i dużo skuteczniej niż maści które dość słabo wnikają przez skórę. Do puki bierzesz Olfen nie ma sensu dodatkowo stosować maści, potem kiedy przestaniesz brać Olfen, a dolegliwości bólowe czy też opuchnięcie nie ustąpią całkiem możesz stosować maści
Altacet może trochę pomóc, na pewno nie zaszkodzi
zimne okłady stosuje się zaraz po urazie, hamują one wtedy wylewy krwi, powstawanie obrzęków i stan zapalny
W Twoim przypadku lepiej stosować ciepłe okłady, działają rozluźniająco na mięśnie, poprawiają ukrwienie i przyśpieszają gojenie Odpowiedz Cytuj
22 maj 2009 - 12:15:49
Od wtorku zacząłem chodzić na masaż w związku z moją kontuzja. Masażysta faktycznie stwierdził naderwanie przywodziciela i zalecił codzienne masaże przez około 2 tygodnie i wykonywanie pewnych ćwiczeń. Po pierwszym zabiegu była odczuwalna wyraźna różnica. Możliwość rozwarcia nóg zwiększyła się około trzykrotnie(z około 20 do 60 cm). Dziś byłem 4 raz i już mogę normalnie chodzić, możliwość rozwarcia nóg wróciła mniej więcej do tego co było przed urazem, a kontuzje odczuwam tylko przy pewnych ruchach. Ponadto stwierdził że mam prawą nogę "krótsza" od lewej przez jej zbytnie obciążanie spowodowanie tym że kulałem. Zaniedbanie tego mogłoby doprowadzić w przyszłości do problemów z biodrem, a tak trochę mnie ponaciągał i już wszystko wróciło do normy. Osobom z podobnymi kontuzjami polecam zainwestowanie w masaż. Naprawdę pomaga i skraca czas leczenia a także pomaga w lepszym gojeniu.
15 lut 2010 - 22:29:23
co jezeli odpoczywam juz okolo 5 tyg i mialem lekko naderwany przywodziciel i dzis upadłem na posadzke i troche mnie kosc boli czy grozi to ze uraz sie ponowil? prosil bym o szybką odp z gory dziekuje Odpowiedz Cytuj
15 lut 2010 - 22:30:59
i czasem mnie wlasnie pobolewa kolo przywodziciela ale to rzadko Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lut 2010 - 22:58:18
a co to za przywodziciel uszkodziłeś wcześniej?
gdzie dokładnie odczuwasz te bóle?
jeśli ból jest mniej więcej tam gdzie wcześniej bolał przywodziciel, okolica ta jest bardziej spuchnięta to jest taka możliwość że doszło do ponownego urazu, ścięgno mięśnia w miejscu uszkodzenia jest bardziej wrażliwe na uszkodzenie zwłaszcza do czasu aż nie wytworzy się odpowiednio wytrzymała blizna
ale czy doszło do ponownego urazu, tego nie jestem w stanie stwierdzić, dlatego musisz udać się do lekarza Odpowiedz Cytuj
17 lut 2010 - 17:59:53
nie no nie jest tak zle za bardzo dramatyzowałem czasem mnie gdzies kujnie ale chodze na prąd i mam nadzieje ze to mi pomozesmiling smiley Odpowiedz Cytuj
22 lut 2010 - 11:34:09
mam jescze pytanie czy mozna cwicz pompki gdy ma sie uczkodzony miesien i czy mozna wysciskac na ławce sztangę? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.