Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 lip 2011 - 14:59:11
Mam taki problem i nie wiem do kogo mam się z nim zwrócić...
Od 4 lat dzień w dzień (z małymi przerwami) boli mnie głowa i mam stałe uczucie jakbym był po paru drinkach. Ból głowy uśmierzam tabletkami ale to uczucie "bycia pijanym" jest najgorsze.
Lekarze diagnozowali na początku nerwicę. Fakt, mam stresującą pracę i zwykle w weekendy ból i uczucie jest mniejsze - ale bez przesady. Ok. Byłem u lekarza ogólnego, u neurologów, psychiatry... Porobiłem badania krwi i głowy. Brałem jakieś środki. Wyniki dobre, leki nie pomagały i czuję się dalej tak samo.
Nie wiem do kogo mogę się z tym zgłosić? Co to może być?
Może ktoś czuł się tak jak ja?
Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
11 lip 2011 - 19:11:07
Może i kręgosłup. Już sam nie wiem.
Mam to już tyle czasu i to non stop.
Trzeba chyba zrobić prześwietlenie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 lip 2011 - 15:58:52
Mariusz:
w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz ten problem?
jakie badania laboratoryjne miałeś robione?
jakie prześwietlenie głowy było robione? tomografia komputerowa? rezonans magnetyczny?
jakieś inne badania?
jaki charakter mają te bóle głowy? jakie mają nasilenie?
czy są jednostronne? czy zawsze po tej samej stronie? gdzie się lokalizują dokładniej?
czy masz jakieś problemy z zatokami?
czy jest jakaś szczególna pora dnia, kiedy bóle pojawiają się najczęściej?
czy to są pulsujące bóle głowy? a może stałe?
czy pojawiają się jakieś zaburzenia widzenia? mrowienia, drętwienia? nudności? światłowstręt? dziwne samopoczucie?
czy te bóle są jakoś uzależnione od zmiany pogody, od tego czy jesteś w podróży, od stresu czy innych bodźców?
jak często się pojawiają?
jak długo trwają?
z kręgosłupem nie masz problemów? miałeś kiedyś prześwietlany odcinek szyjny kręgosłupa? Odpowiedz Cytuj
07 wrz 2011 - 21:42:33
Proszę wybaczyć milczenie ale miałem długi urlop a później problemy z zalogowaniem smiling smiley
Już odpowiadam:
- mam 35 lat
- problem bólów głowy i tego uczucia bycia pijanym występuje u mnie od jakiś 4,5 lat
- najbardziej uciążliwe jest to uczucie "bycia pijanym"
- schorzenia te powstały w trudnym dla mnie okresie, więc sam sobie tłumaczyłem że to nerwy... ale teraz mam ustabilizowane życie (choć stresogenną pracę) a te objawy nadal się utrzymują;
- miałem robione szczegółowe badania krwi i wyniki oglądał lekarz - wyszło z nich: bardzo podwyższony cholesterol, troszkę za niski testosteron i problemy z wątrobą (alkoholu praktycznie nie piję)
- reszta - w normach - choć ogólnie wyniki średnie jak na mój wiek
- podwyższone ciśnienie (mam nadwagę, jakieś 9kg)
- wcześniej (jak to się zaczęło) miałem robiony rezonans - ale wyszedł ok
- prześwietliłem kręgosłup - i też wynik ok
- bóle głowy zazwyczaj nasilają mi się w połowie/pod koniec pracy tj. ok godz. 11-12 i trwają w dużym nasileniu do ok. godziny 18-tej, później ból trochę ustaje - staje się do zniesienia
- ból głowy jest delikatnie pulsujący,
- nigdy nie miałem problemów z zatokami, nie jestem alergikiem
- nie mam zaburzeń widzenia, nie mam mrowienia, czy drętwienia
- nudności, światłowstręt- też nie występuje
- najbardziej uciążliwym i dziwnym uczuciem jest dla mnie to uczucie bycia pijanym, bowiem ból głowy co kilka dni jest do zniesienia lub uśpienia tabletkami...
- myślałem że bóle i to uczucie są uzależnione od pracy i stresu ale występują też i na urlopie
- w podróży czy podczas zmian pogody - nie zauważyłem różnicy gdyż to uczucie bycia pijanym towarzyszy mi przez cały czas :/ i nie ma dnia żebym czuł się dobrze
- byłem z tym u 3 lekarzy rodzinnych, 2 neurologów i psychiatry...
- większość stawiało na nerwy ale biorąc środki na uspokojenie - objawy nie ustępowały...

Proszę chociaż o sugestie w którym kierunku iść i do kogo się zgłosić.
Z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 wrz 2011 - 22:28:32
a ten rezonans magnetyczny dotyczył głowy, kręgosłupa czy jeszcze czegoś innego?
wysoki cholesterol i nadwagę warto zwalczać, ruch mógłby Ci pomóc także w Twoich głównych dolegliwościach
moim zdaniem nie ma żadnej organicznej przyczyny, zwłaszcza jeżeli rezonans magnetyczny dotyczył głowy i nic w nim nie znaleziono
najbardziej prawdopodobne jest tło psychiczne tych zaburzeń moim zdaniem
jakie leki miałeś przepisane od psychiatry
z laryngologiem byłeś konsultowany? badał Ci uszy? miałeś kiedyś jakieś zapalenie ucha? Odpowiedz Cytuj
08 wrz 2011 - 20:06:24
Rezonans dotyczył głowy. Kręgosłup tylko prześwietlałem. Tu i tu wynik wyszedł ok.
Psychiatra przepisał mi "psychotropy" ale nazwy nie pamiętam. Było to jakieś 3 lata temu. Z tego typu lekami muszę uważać, gdyż nie mogą one mieć wpływu na koncentrację i prowadzenie samochodu.
Zapalenia ucha nie przechodziłem. Nie byłem badany też u laryngologa. Odpowiedz Cytuj
08 wrz 2011 - 20:13:10
Co Pan, Panie Doktorze proponuje?
Powtórzyć rezonans? Wybrać się do laryngologa?
Jak na razie (od 3 tygodni) biorę leki na zbicie cholesterolu i ciśnienia. Staram się też łykać ziołowe leki uspokajające ale na razie nie czuję poprawy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 wrz 2011 - 23:05:08
a czy jak stoisz i zamkniesz oczy to nie masz problemów z równowagą?
pod kątem tego wrażenia że jesteś pijany możesz jeszcze skonsultować się z laryngologiem, może to coś od błędnika, bo tak jak pisałeś u neurologów już byłeś i nic nie znaleziono, poza tym rezonans magnetyczny głowy jest prawidłowy Odpowiedz Cytuj
09 wrz 2011 - 19:05:57
Czasem faktycznie mam delikatne problemy z równowagą, jednak bardzo sporadycznie i nie wydają mi się jakieś niezwykłe.
Spróbuję jeszcze z badaniami u laryngologa a jeśli nie - to pozostaje mi leczenie nerwów... Odpowiedz Cytuj
09 wrz 2011 - 19:07:36
Bardzo Panu dziękuję za pomoc Odpowiedz Cytuj
09 wrz 2011 - 19:11:39
Jeszcze jedno. Gdzieś wyczytałem że przyczyną takich zawrotów mogą być papierosy ale ja rzuciłem palenie 3,5 roku temu... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 wrz 2011 - 21:00:23
trudno powiedzieć czy papierosy mogą tutaj mieć jakieś znaczenie, wydaje mi się że nie, ponieważ jaki piszesz, rzuciłeś już kilka lat temu, chociaż do końca też trudno mi to wykluczyć, wydaje mi się jednak że wizyta u laryngologa będzie dobrym pomysłem Odpowiedz Cytuj
09 wrz 2011 - 21:40:12
Na początku tłumaczono to papierosami ale paliłem mało i od razu (po wystąpieniu tych objawów) rzuciłem więc z pewnością to nie to.
W takim razie wybiorę się jeszcze do laryngologa.
Dziękuję. Odpowiedz Cytuj
25 sty 2012 - 00:09:33
Witam Panie Mariuszu!
Ciekaw jestem czy poradził Pan sobie z problemem uczucia jakby się było pijanym.
Mam podobny problem już od kilkunastu lat. Zaczęło się to po powrocie z Tunezji , jakieś 3-4 godziny po wyjściu z samolotu. Początkowo myślałem , że jest to związane z lotem , że mi to minie. Było to początkowo coś takiego jak zatkane uszy. Byłem u laryngologa uszy się odetkały ale głowa pozostała nieswoja. Miałem wizyty u neurologa - zalecił badania Dopplera i rtg głowy. Nic nie wykazały. Odpuściłem to sobie i żyję tak już ok.15 lat. Głowa mnie nie boli ale mam cały czas ją taką nieswoją , jestem lekko oszołomiony jakby po jakimś drinku. Są też problemy z koncentracją , pamięcią.
Czy uporał się Pan ze swoim problemem ? Jeżeli tak to czy mógłby Pan opisać sposób postępowania.
Pozdrawiam
Wojtek P. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
25 sty 2012 - 11:55:16
Mam wątpliwości czy w czymś pomogę ,ja tylko słyszałam,że takie dolegliwości powoduje zapalenie nerwu błędnego i niedobór cukru we krwi. Odpowiedz Cytuj
19 mar 2012 - 08:05:17
Witam, mam mniej wiecej podobny problem. Od 16 roku zycia mam jakies dziwne zawroty glowy jakbym byl po alkoholu, znaczy sie ja to nazywam zawrotami ale do konca tak nie jest, to tak jakbym byl w poczatkowej fazie upojenia alkoholowego,taki stan kiedy jeszcze swiat wokol nie wiruje, bez dodatkowych objawow tzn bolow czy innych dolegliwosci. Z roku na rok stan sie ten pogarsza (jest to juz 12 rok), w obecnym momencie mam problemy z koncentracja, mysleniem, jestem tak jakby mocno otępiony, czasami ktos mnie bierze za pijanego. w wieki 16 lat mialem robioną tomografie i rezonans, wizyta u okulisty i laryngologa, badania nic nie wykazaly, w wieku 22 ponowne badania juz w szpitalu rezonansem- nie wykazaly nic, nastepnie ukłucie lędzwiowe (punkcja), w płynie nic nie wyszlo poza obecnoscia prazkow oliglokonalnych. W dniu dzisiejszym gdzie stan sie pogarza nie mam pojecia co robic, moze ktos z was moglby cos zasugerowac, prosilbym o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 gru 2012 - 13:49:26
a czy to jest bardziej wrażenie, że świat wiruje wokół Ciebie czy może że to Ty nie możesz utrzymać równowagi?
podejrzewam, że badał Cię też neurolog, czy w badaniu neurologicznym, w badaniu przez laryngologa stwierdzono jakieś nieprawidłowości? oczopląs? trudności w utrzymaniu równowagi? dodatnia próba "palec-nos"? coś innego?
jeżeli w badaniu przez lekarza i w badaniach dodatkowych wszystko wychodzi dobrze to może przyczyna jest na tle nerwowy?
jakieś badania krwi były wykonywane? Odpowiedz Cytuj
18 lut 2013 - 23:22:39
badał mnie laryngolog i neurolog, laryngolog w wieku 16 lat z tego co pamietam bylo robione powierzchownie i ''na odpieprz''. Neurolog wybadał oczopląs, badanie reka do nosa wyszlo ok. Mam zamiar isc na prywatne badania do laryngologa byle byloby to porzadnie zrobione. Czytam duzo w internecie i mam podejrzenia co do SM a także Boreliozy ktora podobno daje te same objawy a takze moze powodowac SM. Chce takze zrobić rezonans wszystkich odcinkow kregosłupa, dopplera bo moze cos z naczyniami szyjnymi ktore odprowadzaja krew do mózgu. Spróbuje wszystkiego nawet diety kilkunastotygodniowej uzupełniajacej kwasy Omega3, wit D, grypu wit B, Magnez. Tyle lat i nic ale zeby badania a najwazniejsze to rezonans wykazywaly ze wszystko jest ok? Okropne uczucie ktorego nikomu nie zycze, wstajesz i jestes jak pijany, idziesz spac i jestes jak pijany i tak od 12 lat, trzeba skupiac sie na wszystkim np idac ulica skupiac sie i obserwowac co sie w okol dzieje, straszne!!! Odpowiedz Cytuj
18 lut 2013 - 23:25:54
odpowiadajac na pytanie ''a czy to jest bardziej wrażenie, że świat wiruje wokół Ciebie czy może że to Ty nie możesz utrzymać równowagi?''

To nie sa takie zawroty ze świat wiruje albo nie potrafie utrzymac równowagi, to dokladnie takie uczucie jak np. po wypiciu 2-3 piw, nic nie wiruje ale jestes tak jakby w rauszu, taki zamroczony, to wlasnie jest to! Nazywam to zawrotami glowy bo najlepiej do tego to porownac ale zawroty to nie sa. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 lut 2013 - 00:20:10
Marcin:
z tego że nic nie wyszło w MRI to raczej się ciesz a nie smuć, bo gdyby to było SM to i tak byś tego nie wyleczył
generalnie nie ma raczej większego zagrożenia SM, jeżeli MRI jest czyste, neuroborelioza też raczej mało prawdopodobna
można jeszcze pomyśleć o szyjnym odcinku kręgosłupa, może faktycznie naczynia krwionośne dogłowowe, ale te najczęściej zwężają się u osób starszych z powodu miażdżycy a nie u osób młodych
nerwy brałeś pod uwagę? jesteś osobą łatwo się stresującą? nerwową? problemy nasilają się w stresie? Odpowiedz Cytuj
19 lut 2013 - 12:50:10
Nie naleze do osob ktore łatwo sie stresują, objaw wystapil z momencie w ktorym wykluczam jakikolwiek stres, mialem wtedy 16 lat, byly wakacje, wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. Pamietam tylko ze pare tygodni przed mialem okropne bole glowy z tyły po prawej stronie, tak mocne ze musialem usiasc na ławke, moze to bedzie jakis trop. Ogolnie gdy sie juz stresuje to nie odczuwam pogorszenia sie stanu. Jeszcze jedno musze dodac, brałem metanabol do 2 miesiecy wstecz. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.