Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 gru 2013 - 12:42:33
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Ból w okolicy kości ogonowej
Od jak dawna się pojawiają:
Od około 1,5miesiąca
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Bóle pojawiają się praktycznie w ciągu całego dnia a szczególnie pod wieczór ( wydaję Mi sie kość ogonowa jest już wtedy nadwyreżona i wtedy bardziej boli?) Ból się lokalizuję w okolicy kości ogonowej. Ból nie jest wyczywalny dotykiem tak jakby by się lokalizował po wewnętrznej stronie kości ogonowej ( od strony jelita grubego )
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane ale niekiedy intensywne naprzykład jak pochylę się na dłuższy czas np 5 minut to ból nie daję Mi się wyprostować muszę to wtedy robić powoli( bół porównywalny do wbijanie grubej igły)
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Tak. Gdy pochylam się do przodu gdy robię tzn skłony. ból mam też jak siedzę wyprostowany na krześle i przechylę tylko głowę do przodu ( tak jakby bym się patrzył w dół) to wtedy bół się znacznie nasila. Bół intensywniej też jest odczuwany gdy chcę np podnieść nogę do góry. Ból też jest odczuwalny ale nie znacznie podczas normalnego ruchu np wstanie z krzesła, ale nie aż tak jak we wcześniejszych przykładach. Ale podczas chodzenia czy siedzenia bólu nie ma w ogóle.

Jakie badania do tej pory były wykonywane?
RTG z opisem i BADANIE PROKTOLOGICZNE
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Nieznaczne przesunięcie ku przodowi kości ogonowej
( ale widziałem że z tym lekarzem i powiedział ze nie ma co się martwić i że dobrze będzie )
Badanie proktologiczne nic nie wykazało.
Jakie było dotychczas leczenie?
Nie było. Od mojej strony unikam cięższej pracy fizycznej, staram się nie nadwyrężać tego miejsca. Nie uciskam tego miejsca np siedząc czy leżąc.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Nie stosowałem żadnych leków.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 gru 2013 - 13:51:09
Witam, a czy był jakiś uraz kości ogonowej - upadek na pośladki albo intensywna i częsta jazda na rowerze? Odpowiedz Cytuj
15 gru 2013 - 14:38:52
Bardzo mozliwe że odbiłem sobie przez upadek ale po tym upadku kosć mnie nie bolała. Wydaję Mi się że sobie tą kosć nadwyrężyłem podczas pracy. Ten ból nie występuję u mnie pierwszy raz miałem juz bóle kości ogonowej 2-3 razy w życiu( kilka lat temu ) ale to ból był spowodowany nadwyrężeniem nagłą nasilaną pracą fizyczną po dłuższej przerwie w pracy. Być może tą kość mam już od dawna nieznacznie przesuniątą kuprzodowi? Odpowiedz Cytuj
15 gru 2013 - 14:54:39
Dodam że ból wcale z czasem nie ustępuję, jest mniej więcej na takim samym poziomie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 gru 2013 - 11:56:46
Niestety jeśli chodzi o kość ogonową to jeśli w jakiś sposób ją stłuczemy , nadwyrężymy to bóle potrafią się utrzymywać bardzo długo i nawracać bez powodu. A czy lekarz prowadzący zalecił w związku z tym jakieś leczenie czy po prostu oszczędzanie tego miejsca? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.