Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 gru 2013 - 01:47:59
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Lecze sie na kregoslup juz 10 lat ,rehabilitacja srodki przeciw bolowe nic nie pomaga.oto moje badania rezonansu okolicea badania KREGOSLUPA L-S

Badanie kregoslupa L-S wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w plaszczyznach strzałkowych i poprzecznych
Badanie uwidocznilo*
Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe krazkow mk.
L4/L5 i L5/S1 z obnizeniem ich sygnalu.Na poziomie L4/L5 i L5/S1 niewielkie ,podwiazadlowe uwypuklenie krazkow mk.z czesciowym zajeciem obu zachylkow.Pozostale poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.
okolica badania KREGOSŁUPA C
BADANIE wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w płaszczyznach strzalkowych i poprzecznych
BADANIE UWIDOCZNIŁO*
Zmiany zwyrodnieniowe krazkowmk.C5/C6 i C6/C7 Na poziomie C5//C6 i C6/C7 podwiazaniowe uwypuklenie krazków mk.Osteofity naa krawedziach trzonu wpuklaja sie do zachyłkowZachowana rezerwa plynowa rdzenia ,Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Rdzen kregowy w odcinku badanym bez zmian ogniskowych
DODATKOWE BADANIE RADANIE RADIOLOGICZNE -----Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów i zmiany zwyrodnieniowe
bardzo prosze co mam robic czy nadaje sie to do operacj dodam ze mnie boli tagze podbrzusze i cale plecy
czy bol podbrzusza moze bolec od kregoslupa?????????????/
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
12 gru 2013 - 08:31:41
Niestety tutaj wypowiedzieć się musi neurochirurg, choć nie jestem przekonana czy takie zmiany kwalifikują się do zabiegu. Co do bóli podbrzusza to czy miała Pani wykonywane USG brzucha? Odpowiedz Cytuj
12 gru 2013 - 17:10:05
PYTA PAN CZY MIALAM ROBIONE USG BRZUCHA oczywiscie dwa razy ale nic nie wykazalo wszystko ok Jezeli chodzi o kregoslup to z tym bolem mniej mocniej ale boli -czasami to trudno wytrzymac wpadlam juz w depresje biore leki psychotropowe Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 gru 2013 - 11:08:05
Proszę w takim razie udać się do swojego lekarza prowadzącego, a jeśli on uzna za wskazane to skieruje Panią do neurochirurga na konsultację pod kątem kwalifikacji do zabiegu operacyjnego. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.