Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 gru 2013 - 23:45:10
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Lecze sie na kregoslup juz 10 lat ,rehabilitacja srodki przeciw bolowe nic nie pomaga.oto moje badania rezonansu okolicea badania KREGOSLUPA L-S

Badanie kregoslupa L-S wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w plaszczyznach strzałkowych i poprzecznych
Badanie uwidocznilo*
Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe krazkow mk.
L4/L5 i L5/S1 z obnizeniem ich sygnalu.Na poziomie L4/L5 i L5/S1 niewielkie ,podwiazadlowe uwypuklenie krazkow mk.z czesciowym zajeciem obu zachylkow.Pozostale poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.
okolica badania KREGOSŁUPA C
BADANIE wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w płaszczyznach strzalkowych i poprzecznych
BADANIE UWIDOCZNIŁO*
Zmiany zwyrodnieniowe krazkowmk.C5/C6 i C6/C7 Na poziomie C5//C6 i C6/C7 podwiazaniowe uwypuklenie krazków mk.Osteofity naa krawedziach trzonu wpuklaja sie do zachyłkowZachowana rezerwa plynowa rdzenia ,Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Rdzen kregowy w odcinku badanym bez zmian ogniskowych
DODATKOWE BADANIE RADANIE RADIOLOGICZNE -----Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów i zmiany zwyrodnieniowe
bardzo prosze co mam robic czy nadaje sie to do operacj dodam ze mnie boli tagze podbrzusze i cale plecy?????????

Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Lecze sie na kregoslup juz 10 lat ,rehabilitacja srodki przeciw bolowe nic nie pomaga.oto moje badania rezonansu okolicea badania KREGOSLUPA L-S

Badanie kregoslupa L-S wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w plaszczyznach strzałkowych i poprzecznych
Badanie uwidocznilo*
Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe krazkow mk.
L4/L5 i L5/S1 z obnizeniem ich sygnalu.Na poziomie L4/L5 i L5/S1 niewielkie ,podwiazadlowe uwypuklenie krazkow mk.z czesciowym zajeciem obu zachylkow.Pozostale poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.
okolica badania KREGOSŁUPA C
BADANIE wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1,T2 zaleznych,w płaszczyznach strzalkowych i poprzecznych
BADANIE UWIDOCZNIŁO*
Zmiany zwyrodnieniowe krazkowmk.C5/C6 i C6/C7 Na poziomie C5//C6 i C6/C7 podwiazaniowe uwypuklenie krazków mk.Osteofity naa krawedziach trzonu wpuklaja sie do zachyłkowZachowana rezerwa plynowa rdzenia ,Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kregowego.Rdzen kregowy w odcinku badanym bez zmian ogniskowych
DODATKOWE BADANIE RADANIE RADIOLOGICZNE -----Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów i zmiany zwyrodnieniowe
bardzo prosze co mam robic czy nadaje sie to do operacj dodam ze mnie boli tagze podbrzusze i cale plecy?????????

Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
wykorzystane rechabilitacje leki przeciw zapalne i p bolowe
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 gru 2013 - 01:26:05
wyniki badań należałoby pokazać jeszcze neurologowi albo neurochirurgowi aby ostatecznie ocenili metody postępowania, ale moim zdaniem nie ma tutaj nic co wymagałoby neurochirurgicznej interwencji
są zmiany zwyrodnieniowe, o kręgosłup trzeba starać się dbać, nie dźwigać, nie przeciążać, jeżeli zabiegi nie pomagają a bóle są miesiącami albo dłużej to być może wskazany byłby gorset ortopedyczny Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.