Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 gru 2013 - 00:31:27
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
nolpaza
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Dolegliwości z reguły nie są silne, ale bardzo uciążliwe. Jest to kłujący ból, ucisk, dyskomfort w środkowej części brzucha, za mostkiem oraz z lewej strony klatki piersiowej (czasem wręcz w ścianie, czasem "za" lewym sutkiem).
Od jak dawna się pojawiają:
Pół roku
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Ból pojawia się praktycznie zawsze po położeniu się
Jakie mają nasilenie?
Najczęściej dość lekkie, ignorowalne, ale czasami nie dające zasnąć lub nawet wybudzając ze snu
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Dolegliwości nasilają się wieczorem, w pozycji leżącej. Pozycja siedząca trochę je z reguły łagodzi.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Morfologia, USG jamy brzusznej, EKG, rentgen klatki piersiowej, gastroskopia, badanie kału na krew utajoną na pasożyty (na razie jedna próbka)
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Wszystkie wyniki były w normie. W morfologii wyszła jedynie minimalnie podwyższona bilirubina (o 0,2), ale w przeszłości dość często badania wykazywały takie jej wartości.
Jakie było dotychczas leczenie?
W pierwszej kolejności lekarz obstawiał refluks i zespół jelita drażliwego. Stąd przyjmuję nolpazę, przez jakiś czas również debretin oraz przez ok. 5-6 tygodni trzymałem się lekkostrawnej diety. Zauważyłem jednak, że dieta ma niewielki wpływ na dolegliwości - pojawiały się czasem po kilku dniach lekkiej diety, a czasem przez kilka dni normalnej (tłustszej, bardziej ciężkostrawnej) też było wszystko ok.
Gastrolog uznał, że może to być wynik stresu (chociaż ja osobiście wykluczam ten czynnik, uważam, że żyję bardzo bezstresowo!)
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Nolpaza raz dziennie (przez pewien czas 2 razy), debretin przez pierwszy miesiąc leczenia.
Przez tydzień po wizycie u gastrologa tabletki uspokajające (internista wycofał)
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Leczenie, lub raczej szukanie problemu, trwa około pół roku. W tym czasie bywały zarówno lepsze, jak i gorsze okresy. Np. przez ostatnie 2 tygodnie czułem się bardzo dobrze, ale wczorajszy wieczór był bardzo ciężki.
Inne uwagi:
Mam wrażenie, że dotychczasowe badania to błądzenie po omacku. Nie mam pojęcia, czy dolega mi coś poważnego, czy kompletnie ignorowalnego. Znaczący wydaje mi się fakt, że jestem w stanie podać bez trudu początek - było to w dzień po spożyciu sporej ilości alkoholu i nie były to typowe jak na mój organizm objawy kaca. Odczuwałem wtedy mocny ucisk w klatce piersiowej i wydawało mi się, że "zaraz utracę przytomność" (choć nic takiego się nie stało). Czułem się także "nieobecny" (to uczucie oraz trudny do opanowania niepokój towarzyszą bardzo często opisanym wyżej objawom). Takie objawy pojawiały się kilkukrotnie, bez wyraźnego powiązania, z czasem coraz częściej. Najczęściej jest tak, że objawy pojawiają się wieczorem, a od następnego ranka przez cały dzień jest dobrze czy nawet rewelacyjnie. Czasem lekki ból (dyskomfort) utrzymuje się cały dzień i jest on usytuowany w lewej górnej ćwiartce klatki piersiowej oraz za mostkiem. Często lekką ulgę przynoszą wymuszane wymioty.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 gru 2013 - 15:55:23
Witam, a czy była wykonywana gastroskopia i czy konsultował się pan z kardiologiem? Odpowiedz Cytuj
09 gru 2013 - 18:53:50
Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie!

Była wykonywana gastroskopia - prawidłowa. Było też robione ekg (również w porządku), ale bez konsultacji z kardiologiem. Lekarz pierwszego kontaktu sądzi, że nic nie wskazuje na problemy z sercem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 gru 2013 - 12:01:06
Rozważyć można jeszcze konsultację z kardiologiem, choć mi również problem z sercem wydaje się mało prawdopodobny. Jeżeli gastrolog nic nie stwierdził to ja uważam, że są to raczej nerwobóle. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.