Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 gru 2013 - 15:40:11
Specjalizacja: Reumatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Podwyższone RF -wynik 191,20 ,bóle i puchnięcie palców rąk, czasami skurcze stóp. Pozostałe wyniki w normie , jedynie OB 16 i liczne bakterie w moczu. chciałbym podkreślić że żona moja przechodzi menopałze
Odpowiedz Cytuj
08 gru 2013 - 15:42:46
podwyższone RF Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
08 gru 2013 - 19:51:57
Witam, a jaką normę RF macie Państwo podano na wyniku? czy konsultowaliście się już z reumatologiem? Odpowiedz Cytuj
09 gru 2013 - 15:19:44
Z prawej strony wyniku pisze (prawdopodobnie do 30), konsultacja z reumatologiem była. Lekarz powiedział że to jest RZS. Niepokoi mnie tylko to że wszystkie wyniki są w porządku a lekarka przepisała lekarstwo METOTREKSAT czyli inaczej mówiąc( małą chemię ) . Po samym przeczytaniu skutków ubocznych w opisie tego lekarstwa można dostać zawału , a co dopiero po braniu tej tablicy Mendelejewa .Moje pytanie brzmi: czy to jest dobra diagnoza i czy ewentualnie niema innej metody leczenia. Z poważaniem Janusz Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 gru 2013 - 12:07:13
Poziom RF jest wysoki i jeżeli reumatolog uznaje, że to rzs to pewnie tak jest, a w takim przypadku stosowanym lekiem jest właśnie metotrexat. Oczywiście jeśli macie Państwo wątpliwości to zawsze warto zasięgnąć opinii innego reumatologa. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.