Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 gru 2013 - 21:49:54
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
skolioza
Jakie to są dolegliwości:
mowienie lewej reki, uczucie zmeczenia tej reki. mrowienie lewej strony twaarzy. Bol odcinka szyjnego, ktory przechodzi na lewy bark
Od jak dawna się pojawiają:
od miesiaca
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
sa prakrycznie caly czas, lokalizacja: twarz, reka, kark
Jakie mają nasilenie?
bol karku dosc silny, mrowienie lekkie
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
nie
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
przestietlenie szyi, badanie przewodnictwa nerwow, ekg
Jakie były wyniki wykonanych badań?
przeswietlenie, ekg i badanie przewodnictwa nic zlego nie wykazaly
Jakie było dotychczas leczenie?
bralem lekarstwa przeciwzapalne
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
aponapro, myclocalm
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
przez 2 tygodnie, brak poprawy
Inne uwagi:
bylem u neurologa, ktory sprawdzil przeswietlenie i dal skierownia na przewodnictwo nerwow w barku, jednak nic nie wykazalo zlego, przeswietlenie szyi i ekg nic nie wykazaly. czy to moze byc SM?
Odpowiedz Cytuj
02 gru 2013 - 21:54:00
dodam tylko ze badanie przewodnictwa nerwowego ze wykazalo ze jakies kregi uciskaja na nerwy Odpowiedz Cytuj
02 gru 2013 - 21:55:12
nie wykazalo, sory mam problem z komputerem winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 gru 2013 - 22:47:15
to co opisujesz to nie są jeszcze objawy które wskazują na SM, myślę że tym nie musisz się martwić
gdzie dokładnie lokalizują się te drętwienia, mrowienia ręki? jakieś konkretne palce? dłoniowa albo grzbietowa powierzchnia ręki? przedramię? ramię?
czy te problemy nie zaczęły się na przykład po jakimś schyleniu się? po jakimś dźwignięciu? Odpowiedz Cytuj
02 gru 2013 - 22:52:33
to sa bardzo lekkie mrowienia, czuje je mniej wiecej od lokcia i na calej rece. na twarzy w okolicy oka i na kosci policzkowej. grzbietowa czesc reki. najpierw przez pare dni mialem dosc silne bole karku a potem to sie zaczelo. to co to moze byc? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 gru 2013 - 23:24:45
a wszystkie palce drętwieją czy na przykład tylko I, II, III albo IV i Vty palec? Odpowiedz Cytuj
02 gru 2013 - 23:28:44
Mi nie dretwieja palce tylko mam mrowienie lekkie. Czuje mrowienie we wszystkich palcach. Dwa razy w ciągu tego miesiąca mi zdretwiala ręką jak spałem mimo, że nie spałem na niej. Tak to nie mam dretwienia Odpowiedz Cytuj
03 gru 2013 - 00:10:33
Tylko mam ucisk albo takie mrowienie na lewym policzku. I jeszcze trochę nola mnie ustawy ale to chyba nie ma zwiazku Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2013 - 08:39:00
a z trzymaniem przedmiotów w którejś ręce nie ma problemów? nie masz wrażenia że któraś ręka jest słabsza? mrowienia nie nasilają się w trakcie nocy? nie wybudzają? nie nasilają się gdy trzymasz rękę wyżej? albo kiedy masz ją zgiętą w nadgarstku?
czy jakieś ogólne badania krwi były wytkonywane?
czy te dolegliwości nie nasilają się ze względu na stres? Odpowiedz Cytuj
03 gru 2013 - 10:42:33
Jak ma zgiety nadgarstek to mnie on boli. Nie mam problemów z trzymaniem w tej ręce . Czasem budze się w nocy bo mnie boli i mam mrowienia. Czuje że ta lewą ręką jest lekko słabsza. Wczoraj robiłem badanie krwii i dziś mam wyniki.Moim zdaniem raczej nie chodzi tu o stres bo racz j jestem osoba która jak nie musi to się nie przejmuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2013 - 10:51:16
no a mógłbyś w takim razie przepisać tutaj wyniki tych badań krwi?
zastanawiam się nad zespołami cieśni nadgarstka, bo czasami mogą one powodować takie właśnie dolegliwości jak pańskie, trzeba by w takim razie zarejestrować się do ortopedy żeby pana zobaczył i potwierdził albo wykluczył taką ewentualność Odpowiedz Cytuj
03 gru 2013 - 11:32:23
wszystkie wyniki mam w normie poza eozynocyty - 0,47 (norma 0,04-0,40) tak to jest normalne. Z tym nadgarskiem to jest tak, ze to czasem boli ale raczej nie czuje jakiegos uporczywego bolu Odpowiedz Cytuj
03 gru 2013 - 14:27:26
We wtprel ide do neurologa. Mysli Pan, ze rezonans bedzie potrzebny? Odpowiedz Cytuj
04 gru 2013 - 23:04:19
moglbym prosic o jakas pomoc? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 gru 2013 - 14:32:29
w takim razie to badanie morfologii krwi jest praktycznie dobre, te nieznacznie podwyższone eozynofile nie mają większego znaczenia, przy podejrzeniu zespołu cieśni nadgarstka raczej nie jest konieczne wykonywanie rezonansu magnetycznego, no chyba że neurolog uzna że należałoby wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego albo głowy pod kątem innych chorób (np. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatia) Odpowiedz Cytuj
05 gru 2013 - 16:49:37
a mrowienie na twarzy tez moze byc od tego nadgarstka? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 gru 2013 - 23:56:08
nie, zespół cieśni nadgarstka może dawać dolegliwości bólowe, drętwienia, mrowienia promieniujące do przedramienia i ramienia, nie spotkałem się natomiast z tym i nie słyszałem o tym aby mogły dawać zaburzenia czucia na szyi czy na twarzy Odpowiedz Cytuj
08 gru 2013 - 22:51:17
czyli ta diagnoza nie ma sensu, dzieki Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 gru 2013 - 12:26:03
nie do końca, bo czasami mogą być różne przyczyny różnych objawów, ale faktycznie należałoby pewnie wziąć pod uwagę również problemy z kręgosłupem szyjnym bo on może dawać objawy zaburzeń czucia zarówno na twarzy, szyi jak i w kończynach górnych Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.