Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 lis 2013 - 20:54:07
Specjalizacja: Kardiolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
caly czas lecze przewlekle zapalenie migdalkow. Za 2 miesiace mam miec je wycinane
Jakie to są dolegliwości:
Wrazenie dodatkowego skurczu serca. Kilka razy na dzien mam uczucie ze cos \" przechodzi\" z gardla tak jaky skurcz ktory pulsuje do klatki piersiowej , brzucha. Boje sie ze jest to powiklanie i moze to byc zapalenie m. sercowego. Nie mam raczej bolow w klatce ani dusznosci . Jedyną dolegliwoscia jest takie uczucie dodatkowego skurczu ktory tak jakby przechodzi z gardla w kierunku serca, brzuchu.
Czy to moze byc zapalenie ?

No i prosze powiedziec czy przy zapaleniu przewaznie CRP i ob jest podwyzszone czy nie ma to reguly?
Od jak dawna się pojawiają:
1,5 tygodnia
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Morfologia
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Zrobilem morfologie. CAla wyszla ok. poza podwyzszonym EOS do 7

CRP =0,88 OB - 2

Jakie było dotychczas leczenie?
Przez ostatnie 2 tygodnie leczylem angine antybiotykiem. Jednak zabardzo leczenie nie przynioslo rezultatu stad podjecie decyzji o usunieciu migdalkow. Od roku mam z nimi problem i infkecje mimo leczenia nawracaja
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 lis 2013 - 22:17:20
Witam, przy zapaleniu mięśnia pojawia się zwykle także ból w klatce piersiowej, duszności, zmniejszona tolerancja wysiłku, tak więc nie wydaje mi się, żeby Pana dolegliwości były z tym związane, ale na wszelki wypadek warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Odpowiedz Cytuj
28 lis 2013 - 12:04:51
Witam. Mialem wykonane EKG dzis. Wyszlo ze jest prawidlowe i ogolnie nie ma powodow do niepokoju. Jednak. W czasie badania ekg nie doszlo to wymienionego przeze mnie skurczu. Bo zdarza sie to kilka, kilkanascie razy na dzien .

I teraz takie pytanko. Czy podczas ZMS Ekg zawsze pokazuje taka zmiane mimo ze w danym momencie np skurcz nie wystapil. Dodam ze OB i CRP jest w normie. Martwie sie troche. BO od roku choruje na powracajace angliny i za miesiac mam miec wycinane migdaly a wiem ze czesto taka niewinna angina moze uderzyc w serce. No i wlasnie po ostatniej angline zaczely sie problemy z tym skurczem. Czasem mnie tez w tamtydch okolicach lekko zakuje ale tez jestem znerwicowanym czlowiekiem wiec to tez moze miec wplyw.

Czy warto robic jeszcze jakies badanie np echo serca? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 lis 2013 - 16:08:53
Jeśli chodzi o anginę to może przyczyniać się raczej do infekcyjnego zapalenia wsierdzia a nie do zapalenia m.sercowego. Jeżeli ekg jest w porządku, ob i crp też to myślę, że te skurcze mają podłoże nerwowe. Także proszę spokojnie czekać do zabiegu. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.