Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 lis 2013 - 23:54:43
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Na penisie, pojawiają mi się krostki, przypominające normalne wypryski, z białą treścią w środku, ich średnica nie przekracza raczej 1-2mm. Nie swędzą jakoś dokuczliwie, nie pękają samoistnie, nie tworzą się jakiegoś rodzaju owrzodzenia, rany itp.
Od jak dawna się pojawiają:
Pojawiają się od 6 miesięcy, zakażenie nastąpiło najprawdopodobniej drogą płciową, pozostawiam też nikłą możliwość na zakażenie w publicznej saunie, gdyż oba zdarzenia miały krótki odstęp czasu.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Pojawiają się nieregularnie, natomiast raczej nie było okresu 1/2 tygodnia, kiedy nie byłoby żadnej krostki lub zalążka kolejnej, z którą starałem się walczyć. Występują na trzonie, napletku, pachwinach, nad penisem.
Jakie mają nasilenie?
Raczej lekkie/umiarkowane, aktualnie jest to od jednej do trzech chrostkek, w najgorszych momentach było ich może 6/7.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Czy coś nasila, raczej nie zauważyłem, z reguły stosowałem jodynę na bazie spirytusu, która dawała efekty. Stosowałem również leki przepisane przez lekarza.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Żadne badania nie były wykonywane.
Jakie było dotychczas leczenie?
Jeden Dermatolog stwierdził, odrazu bez zwątpienia, że jest to mięczak zakaźny i był stosowany Molutrex, na nie których krostkach też krioterapia. U drugiego dermatologa niestety nie udało mi się pokazać, objawów, bo przed wizytą krostki zniknęły.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Molutrex-stosowany od ok czerwca do sierpnia,
2 x Inosine pranobex 500mg-początek sierpnia, 3 tabletki dziennie, drugi raz stosowałem pod koniec września tym razem 4 tabletki dziennie.
Acyklovir 200mg (7 dni x 4tabletki)+acyklovir w kremie (dawkowany możliwie często)-stosowany na początku listopada.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Poprawa po leczeniu była znikoma, molutrex wiadomo, że krostki wypalał i pozostawił płytkie blizny, w momencie brania Groprinosinu, być możę była chwila wytchnienia, to znaczy, że krostki się nie pojawiały w okresie przyjmowania leku. Gdy stosowałem Acyklovir, chrostki znikneły na kilka dni dopiero po tygodniu od zakończenia jego stosowania, kremem było smarowane cały czas. Ostatnio pojawiła się znowu jedna krostka, z tym, że sama sama w przeciągu 3/4 dni znikła, nie ma jej treści, pozostało zaczerwienienie, była to ta umieszczona na zdjęciu. Natomiast widzę kiełkowanie drugiej.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 lis 2013 - 09:47:28
Witam, proszę spróbować zamieścić zdjęcie na innej stronie a tu wkleić link, ponieważ są problemy z dodawaniem załączników. Odpowiedz Cytuj
27 lis 2013 - 11:48:14
Proszę:
[imageshack.com]
[imageshack.com] Odpowiedz Cytuj
27 lis 2013 - 11:52:55
Często widać też delikatne zaczerwienienia, jak na zdjęciu pierwszszym, w okolicach kciuka, przy włosie. Odpowiedz Cytuj
27 lis 2013 - 14:58:32
Wrzucam ponownie zdjęcia, bo na tamtym serwerze nie funkcjonują:
[i39.tinypic.com]
[pl.tinypic.com] Odpowiedz Cytuj
28 lis 2013 - 14:39:46
Witam, proszę o dopowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 lis 2013 - 16:05:20
Proponuję pokazać się u innego dermatologa, bo według mnie jest to zakażenie bakteryjne (ropne krosty) i wymagałoby zastosowania raczej antybiotyku niż leków przeciwwirusowych. Odpowiedz Cytuj
01 gru 2013 - 13:08:40
Problemem jest się jedynie dobrze \"wstrzelić\", aby zmiany były dobrze widoczne.

Chciałbym prosić jeszcze o poradę, w sprawie badań, a mianowicie, jakie mógłbym, byłyby wskazane w tym przypadku. Chciałbym jakieś wykonać, aby sytuacja była w miare wyklarowana. To prawda, że żadne badania w tym kierunku, pokroju posiewów itp. nie są refundowane?

Szczerze powiem, że obawiam się HSV, chociaż nie mam jakiś szczególnych podstaw do tego, bo objawy nie pokrywają się za bardzo a i intensywność pojawiania się jest dużo częstsza. Co Pani o tym sądzi? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 gru 2013 - 12:58:31
Badania mogą być refundowane ale musi je zlecić dermatolog. Proszę jeszcze raz skonsultować się z jakimś innym dermatologiem, może on będzie umiał ostatecznie ocenić co to za zmiany. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.