Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 lis 2013 - 15:25:39
Witam,

dzisiaj po wyciskaniu sztangi leżąc zacząłem się uskarżać na dolegliwość ze strony głowy.
Ważę 85 kg, maksymalnie wyciskam leżąc obecnie ok 42,5 kg, czyli stosunkowo niewiele.
Dotychczas nie było problemów, co najwyżej po końcowych seriach leciutkie oszołomienie/lekki zawrót przechodzący chwilę po wstaniu.

Po pierwszych seriach (sam gryf, + 10 kg + 15 kg) - żadnych problemów.
Potem 3 serie (gryf + 20 kg) po odpowiednio 10 / 8 / 5 powtórzeń. Po drugiej serii zacząłem się uskarżać, więc ostatecznie po 3 zszedłem z siłowni.

Opis: uczucie oszołomienia w głowie, raz na jakiś czas narastające uczucie jakby rozpychania głowy na czubku, po skręcie głowy na boki lekki zawrót. Przejściowo czułem parcie na stolec (puszczanie zwieraczy?). Momentami uczucie jakby mnie mdliło. Po kilkunastu minutach przeszło, obecnie jedynie co mi doskwiera to tylko lekki zawrót głowy, nasilający się po zmianie pozycji (siedząca/leząca/stojąca) i gwałtownych skrętach głowy.

Przyznam, że ostatnim czasy czuję się przemęczony, może przetrenowany (2 razy siłownia w tygodniu, raz ćwiczenia w domu, 2 razy piłka nożna po 1,5h). W internecie na ten temat znalazłem zarówno stwierdzenia, że to typowe tą porą roku (rzekomo zatoki; fakt ostatnio spadła gwałtownie temperatura, uskrażam się na lekką suchość gardła, czy lekkie swędzenie w uszach) po wzrost ciśnienia wysiłkowego (40 min po wysiłku: 120/61, puls:61). Mam wątpliwości co do wartości takich twierdzeń.

Prosiłbym o rady. Odpowiedz Cytuj
28 kwi 2015 - 10:34:30
Może się hiperwentylujesz w trakcie ćwiczeń - zawroty głowy jak najbardziej mogą z tego wynikać.

Druga opcja - masz nieprawidłową postawę w trakcie ćwiczeń i zbyt duże obciążenia przechodzą przez kręgosłup, co wpływa tak a nie inaczej na Twój organizm. Odpowiedz Cytuj
29 lut 2016 - 12:42:30
zrezygnuj z tego ćwiczenia Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.