Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 lis 2013 - 21:50:03
Specjalizacja: Neurolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
2 lata temu moja 8 letnia córka brała udział w wypadku samochodowym , miała stłuczoną lewą część ciał (głowę, lewy bark , biodro) i skręcenie kręgosłupa lędźwiowego , w szpitalu dziecko również wymiotowało, od tego czasu przy odchyleniu głowy do tyłu i podnoszeniu rąk do góry coś jej się blokowało ,i narzekała na chwilowy ból. Podczas masaży nie mogła wstać z kozetki ponieważ robiło się jej nie dobrze narzekała na mdłości i zawroty głowy. Lekarze twierdzili iż dziecko udaje i przesadza i tak twierdzą do dziś .Miesiąc temu doszło do chwilowego zdrętwienia całego ciał (zaczęło się od prawej nogi potem ręka twarz i były problemy z mówieniem) wezwałam lekarz i dziecko trafiło do szpitala kiedy zdrętwienie przeszło córka wymiotowała około 5 godzin, tam wykonano tk w kierunku naczyniowym głowy które nie wykazało żadnych zmian. Lekarz na oddziale zasugerował żeby zbadać kręgosłup szyjny. Wykonałam RM kręgosłupa szyjnego łącznie z programem naczyniowym, jedyną zmianą w rezonansie jest WIELOPOZIOMOWE, DOKANAŁOWE WYPUKLINY KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH NIE POWODUJĄCE Ucisku STRUKTUR NERWOWYCH. Badanie wykonano w sekwencjach T1, PD i T2 - zależnych oraz naczyń szyjnych uwidocznionych w programie 3D TOF. Czy ta zmiana podczas wykonywania ruchów mogła powodować wcześniejsze dolegliwości, czy wymaga to rehabilitacji.
Od jak dawna się pojawiają:
Zaraz po wypadku zaczęły się problemy z kręgosłupem, przed wypadkiem dziecko nie miało żadnych dolegliwości ze strony kręgosłupa, należała do klubu karate dla dzieci, jeździła na basen
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Podczas wykonywania ruchów , wstawania z łóżka, podnoszeniu rąk do góry, podczas ruchów głową, podczas skakania na kanapie nastąpił silny ból głowy, dwukrotnie podczas masaży wykonywanych przez rehabilitanta pojawiły się zawroty głowy i mdłości, a w ostatnim czasie doszło do zdrętwienia połowy ciała(ręki , nogi, twarzy języka co spowodowało problemy z mówieniem )
a po ustąpieniu zdrętwienia kilkugodzinne wymioty i silny ból głowy
Jakie mają nasilenie?
sądzę iż intensywne biorąc pod uwagę ostatni paraliż polowy ciała
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
podczas bólu glowy dziecku przynosiło ulgę robienie ćwiczenia polegające na przyciąganiu głowy do klatki piersiowej czyli tak zwanej drugiej brody.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Tk głowy w kierunku naczyniowym po zdrętwieniu połowy ciała,
wynik był bez zmian, następnie MR głowy i MR kręgosłupa szyjnego
Jakie były wyniki wykonanych badań?
zdrętwienie polowy ciała było 14 października 2013 roku, TK głowy ,było wykonane 17 października, natomiast MR kręgosłupa szyjnego wykonano 15 listopada 2013

Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonane w sekwencjach T1, PD i T2- zależnych oraz naczyń szyjnych uwidocznionych w programie 3D TOF.
Brak cech stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych.
Wielopoziomowe , dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych niepowodujące ucisku struktur nerwowych. Poza tym kanał kręgowy i otwory m-k wolne.
Rdzeń szyjny nie uciśnięty, o prawidłowej intensywności sygnału.
W programie angio-MR obraz tętnic szyjnych i kręgowych prawidłowy. Objawów malformacji naczyniowej obszarze szyi nie stwierdza się.

W badaniu MR głowy nie było żadnych zmian
Jakie było dotychczas leczenie?
2 razy zalecane zabiegi rehabilitacyjne z masażem na kręgosłup, ale podczas zabiegów po masażu córka miała problemy z wstaniem z kozetki kręciło jej się w głowie, bolała ją głowa, była bardzo blada , miała mdłości i zabiegi zostały przerwane.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
wizyty u neurologa, ortopedy i chirurga i każdy twierdził iż dziecko wymyśla i dla tego zdecydowałam się na wykonanie tych MR, głowy i szyi żeby to sprawdzić. Bardzo proszę o opinię czy te zmiany podczas ruchów mogą powodować chwilowy ucisk na naczynia nerwowe dające takie objawy jak wcześniej opisywałam. Gdzie dalej mamy leczyć dziecko u jakiego lekarza bardzo proszę o odpowiedź.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lis 2013 - 00:44:03
rozumiem że dziecku zostały wykonane podstawowe badania i w zasadzie poza tymi zmianami w kręgosłupie nic więcej u niej nie stwierdzono?
wypadek był 10 lat temu? bo z tego co piszesz teraz dziewczyna ma 18 lat?
możliwe że te objawy są spowodowane stwerdzonymi w badaniach zmianami w kręgosłupie szyjnym, trzeba by spróbować rehabilitacji, zabiegów, może to by coś dało
najlepiej kazać się z dzieckiem u jakiegoś neurologa dziecięcego Odpowiedz Cytuj
23 lis 2013 - 10:12:13
Moja córka w dniu wypadku miała 8 lat , wypadek miał miejsce w 2011 roku , obecnie dziecko ma 10 lat a neurolog dziecięcy stwierdził że te uwypuklenia w szyjnym kręgosłupie nie maja wpływu na te dolegliwości. Czy to w miarę wzrostu dziecka może powodować jakieś dalsze zmiany i czy powinniśmy zmienić lekarza , ponieważ ten neurolog kazał udać nam się do psychologa lup psychiatry, twierdząc pomimo wyniku badania i wcześniejszych objawów iż dziecko udaje. Odpowiedz Cytuj
23 lis 2013 - 10:28:01
Co do badań to w dniu wypadku miała wykonane zdjęcia rentgenowskie , lewego barku, klatki piersiowej, uda z biodrem, oraz lewej pięty i tam nie stwierdzono żadnych zmian . Potem chirurg dziecięcy na podstawie ogólnego badania córki stwierdził skręcenie kręgosłupa lędźwiowego. A ponieważ przez ostatnie 2 lat po wypadku córka jak wcześniej pisałam ci jakiś czas podczas podnoszenia rąk do góry twierdziła iż nie może przez moment ich opuścić ponieważ coś jej się blokuje ją boli , trwało to dosłownie chwilkę ale miało miejsce wiele razy i tak samo wyglądało podczas ruchów głową, aż ostatnio doszło do chwilowego zdrętwienia całej polowy ciała. Co do jej wieku to dziecko ma obecnie 10 lat i tak podałam bo program inaczej nie chciał przyjąć , proszę o opinie.
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lis 2013 - 10:33:26
no właśnie, bo w temacie było 18 lat i trochę mnie to zdziwiło ale już rozumiem
teoretycznie zmiany zwyrodnieniowe w szyjnym odcinku kręgosłupa mogą powodować dolegliwości ze strony szyi i kończyn dolnych, zwłaszcza przy ruchach, wydaje mi się że jeżeli nie widać na \"horyzoncie\" innych możliwych przyczyn to źródło w postaci zmian zwyrodnieniowych w kr. szyjnym jest realne, pewnie tło psychologiczne również należy wziąć pod uwagę, na pewno trzeba się zastanowić czy dziecko nie ma jakichś problemów, czy nie jest tak że zgłasza te dolegliwości zazwyczaj wtedy gdy w ten sposób może osiągnąć jakieś korzyści, albo uniknąć czegoś (np. pójścia do szkoły) Odpowiedz Cytuj
23 lis 2013 - 10:58:13
Obserwuje dziecko cały czas , rozmawiam z moja córka o wszystkich jej problemach, ona sam nieraz jak się pokłóci z koleżanką to przychodzi i opowiada mi i rozmawiamy sobie spokojnie i te dolegliwości nigdy nie miały miejsca wtedy bądź w i innym czasie zęby coś na mnie wymusić, córka jest dość aktywną osobą dobrze się uczy nie ma żadnych innych problemów. to co wcześniej opisywałam miało miejsce np. kiedy próbowała sięgnąć z górnej półki ubrania podnosząc ręce di góry, kiedyś siedząc w domu przy komputerze odchyliła głowę do tyły i miała problem z jej powrotem i strasznie ją boli w szyjnym, trwało to chwile i dziecko dalej spokojnie sobie grał, i tak samo przy zabiegach rehabilitacyjnych, bardzo cieszyła się że będzie miała masaże bo bardzo to lubi, i kiedy czuła się po masażu bardzo żle jak wcześniej pisałam to była bardzo zawiedziona że nie będzie ich miała. Co do porad psychologa to chodziłam z córkom zaraz po wypadku do pani psycholog bo wtedy było jej to potrzebne ,i była przez około pół roku pod kontroli a dobrego psychologa. Lekarz neurolog przyjął taką teorie iż to stres , okres dojrzewania jeszcze przed wynikami MR kręgosłupa szyjnego. Potem jak wykonałam badania sama na własny koszt i pokazałam mu wynik i te zmiany w kręgosłupie szyjnym powiedział mi że on zdania co do swojej wcześniejszej opinii nie zamienia i zmiany w rezonansie nie mają żadnego wpływu na tę dolegliwości. N natomiast lekarz rodzinny do którego chodzę z córka od urodzenia sama mi poradziła bym wykonała te badania mówiąc iż to wszystko wyjaśni, po pokazaniu wyniku pani doktor stwierdziła iż przyczyna się znalazła imam nie chodzić z dzieckiem do psychiatry ani psychologa, ale sama zastanawiała się gdzie mam się udać , i poinformowała mnie tylko iż rehabilitacja powinny być prowadzona bardzo ostrożnie jeżeli chodzi o kręgosłup szyjny. Dla tego proszę o poradę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lis 2013 - 12:52:30
może w takim razie inny neurolog dziecięcym, są wątpliwości co do tego czy zmiany w kręgosłupie szyjnym mogą dawać takie objawy, ja uważam że mogę, lekarz rodzinny również, ale to neurolog jest specjalistą w tego typu sprawach, myślę że najlepiej byłoby to rozstrzygnąć i jeszcze jednego specjalisty neurologa dziecięcego Odpowiedz Cytuj
23 lis 2013 - 13:01:41
Bardzo dziękuję za opinię skonsultujemy to z innym lekarzem- neurologiem dziecięcym
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.