Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 lis 2013 - 16:23:00
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Nadcisnienie bez przyczyny od 8 lat. Jestem w 8 miesiacu ciazy.
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
W cazy cisnienie mam dobre. Migrena- jestem . Obecnie jestem tylko na witaminach dla ciezarnych.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Ogolnie mam sucha skore. Kilka razy w wakacje popazylam sie podczas opalania, mam jasna karnacje i opalam sie z trudem, zwylke konczy sie to zaczerwienieniem. Nie mam innych dolegliwosci skornych ani nikt w mojej rodzinie.
Jakie to są dolegliwości:
Rana na podudziu. W tym momencie ok 5x5 cm na srodku lydki z przodu. Powstala prawdopodobnie po zacieciu przy goleniu nogi, ale nie pamietam dokladnie. Rok temu. Zaczelo sie od malenkiej i caly czas sie rozrasta na wszystkie strony. Nie przenosi sie na inne miesca. Na poczatku wyleczyla sie p stosowaniu kilka dni Advavtanu, wrocila, potem po Bedicort G, wrocila, tak kilka razy. W ciazy to juz tylko masci z wit.A ale bez reakcji. Caly czas probuje sie zagoic tworzy sie warstewka naskorka spod ktorego wycieka ropa ktora rozmywa ten nowy naskorek i tak w kolko. Troszke sie zagoi i od nowa saczy ropa i chyba osocze. Taki cykl trwa 3-4 dni. Badanie grzybiczne ujemne. Bakteriologiczne robilam dwa razy ujemne. Onkologiczny wycinek ujemny. Na samym poczatku wygladalo jak liszaj plaski. Ostatnie badanie robione przez dr. Marie Zegadlo Mylik brzmi: \"w preparacie widoczny jest fragment skory z widoczna hiperkeratoza i parakeratoza, hypogranuloza akantowa i papillomatoza. W warstwie parakeratotycznej obecne sa mikroropnie z granulocytow obojetnochlonnych. Ponadto w warstwie brodawkowej skory wlasciwej widoczne sa nacieki z komorek limfoidalnych i granulocytow obojetnochlonnych. Obraz przemawia za rozpoznaniem zadawnionej luszczycy krostkowe.\" Po tym wyniki dostalam Advantan, potem Pimafukort, potem Travogen juz nie pamietam w jakiej kolejnosci. Tez Solcoseryl. Rana coraz wieksza. Efektow brak. Jestem zalamana. Przypomne ze jestem w 8 mieciacu ciazy. Rana jest od roku. Prosze o pomoc. Jestem z Krakowa. Nie czuje rany, dermatolog stwierdzila za rana jest plytka. Swedzi jak zmyje rozmoczony naskorek i od nowa tworzy sie nowy. Skora wokol jest pergaminowa chyba od nadmiaru sterydow.
Od jak dawna się pojawiają:
Od roku.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Na podudziu. Caly czas.
Jakie mają nasilenie?
Rana urosla do 5x5 cm.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nic. Rana caly czas rosnie.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Bakteriokogiczne. Mykologiczne. Onkologiczne.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Ujemne. Cytat z ostatniego badania powyzej.
Jakie było dotychczas leczenie?
Sterydy. Antybiotyki. Kremy. Masci.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Advantan. Bedicort g. Pimafukort. Travogen. Solcoseryl. Kremy na atopowe zap skory. Kremy z wit.A.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Gdy rana byla mala kilka razy wyleczylam ja po Advantanie czy po Bedicrt g.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lis 2013 - 20:15:34
było robionych dużo badań i stosowane różne leki bezskutecznie, ja niestety tutaj niewiele pomogę, z aż tak trudno gojącymi się ranami wcześniej się nie spotykałem, chyba po prostu musisz szukać dobrego dermatologa, może kogoś pracującego w którejś z Klinik Dermatologii przy Uniwersytetach Medycznych, oni tam mają największe doświadczenie z takimi spraami więc może pomogą Odpowiedz Cytuj
22 lis 2013 - 20:23:21
Dziekuje za odpowiedz. Tak zrobie. Gdyby ktos z FORUMowiczow slyszal o podobnym przypadku prosze o informacje. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.