Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 lis 2013 - 12:17:03
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Pirolam
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie swierzb. Po skutecznym leczeniu na penisie pozostała jeszcze jedna duża grudka, dostałem żel Pirolam, smaruję od tygodnia jednak nie bardzo widzę efekty. Jak dług utrzymują się takie zmiany?
Od jak dawna się pojawiają:
Cały czas od diagnozy. Leczenie świerzbu zakończone 9 października, żel Pirolam stosowany od 12listopada.
Jakie mają nasilenie?
bez zmian
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Po umyciu lub kąpieli zmiana jest czerwona i jakby lekko opuchnięta. Czasem obok niej czuję swędzenie i wieczorem wyskakuje pęcherz który po zastosowaniu Pirolamu po godzinie znika.
Jakie było dotychczas leczenie?
maść siarkowa, po ustapieniu objawów swierzbu, żel Pirolam
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Pirolam
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
leczenie tydzień, ustąpiły objawy świerzbu
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lis 2013 - 16:43:17
Witam, a jak długo dermatolog kazał stosować tę maść, mówił coś o wizycie kontrolnej? Odpowiedz Cytuj
19 lis 2013 - 18:50:44
3 tyg. Mowil ze jak nie zniknie trzeba przyjsc. Ale terminy dopiero na styczen, a to dosc dlugo sie utrzymuje bez zmian. Odpowiedz Cytuj
20 lis 2013 - 17:30:49
? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 lis 2013 - 10:28:55
Proszę stosować tę maść przez 3 tygodnie tak jak kazał dermatolog - być może tydzień to za krótko na efekty. Dopiero jeśli nie będzie efektów po tym czasie to skontaktować się z dermatologiem - nawet podejść pomiędzy pacjentami, wyjaśnić sytuację i poprosić o dodatkowe przyjęcie w danym dniu. Odpowiedz Cytuj
24 sty 2014 - 21:06:14
Witam znowu....
Po ok 4 tyg stosowania tego zelu babel/zmiana zniknela.
Niestety po ok 1,5 miesiaca znowu wrocila... Nie mam innych zmian, nic nie swedzi, to na pewno nie nawrot swierzbu. Czy mozliwe ze to ponowna reakcja allergiczna ??? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
25 sty 2014 - 13:02:18
W takim razie nie wykluczone, że jest to zmiana alergiczna - a takie oczywiście mogą się powtarzać. Musi Pan udać się do dermatologa ponownie - jeżeli uzna za wskazane zapisze Panu maść sterydową. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.