Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 lis 2013 - 18:10:57
Specjalizacja: Neurochirurg
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
2009- w pracy poczułam silny ból w biodrze,kręgosłupie i nodze, nie mogłam chodzić trwało to 3 miesiące, pękł pirscień włuknisty, jakaś wypuklina itp. potem miałam spokój aż do tej pory.
Jakie to są dolegliwości:
rwało mnie z tyłu uda prawej nogi, pózniej, stopy bolały najbardziej prawa, bardzo bolał mnie odcinek lędzwiowy, piekło drętwiał przy pracy. Zaczęlam odczuwać brak sił w prawej nodze i ręku. Teraz jestem 2 tyg. na urolpie bo nie dawałam rady z bólu. Pacuję przy sprzątaniu dużych powierzchni w fabryce.
Od jak dawna się pojawiają:
Ok. 3 miesiące
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
jak pracowałam to codziennie, teraz na urlopie trochę jest lepiej.
Dół pleców, biodro prawe
Jakie mają nasilenie?
przy wysiłku i po- intensywne, Po dłuższym chodzeniu i staniu

Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Rezonans magnetyczny 2009, pazdziernik 2013
Jakie były wyniki wykonanych badań?
BADANIE MR KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO

Brak zdjęć radiologicznych do oceny poziomów – podejrzenie lumbalizacji S1 - poziomy do korelacji z badaniem RTG - poziomy liczono z uwzględnieniem ew. lumbalizacji.
Krążki międzykręgowe L1/L2, L2/L3 i L3/L4 prawidłowej wysokości, bez cech dehydratacji i istotnych wypuklin
Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1. Znaczne zwężenie krązka L5/S1.
Wyraźna, tylna wypuklina krążka L4/L5 o dośc szerokiej podstawie, modelująca worek oponowy i nieco wpuklająca się obustronnie do otworów międzykręgowych. Pęknięcie pierścienia włóknistego w tylnej części tego krążka
Tylna, szerokopodstawna, wypuklina krązka L5/S1. z przewaga strony prawej, wpuklająca się do otworu międzykręgowego po stronie prawej.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.
Stożek rdzenia kręgowego noraz nerwy ogona końskiego bez zmian.
Jakie było dotychczas leczenie?
żadne. Pani neurolog powiedziała ze musze nauczyc sie zyc z bólem bo to juz do konca zycia bedzie
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 lis 2013 - 18:31:34
masz zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym i z dużym prawdopodobieństwem to właśnie one odpowiadają za Twoje obecne dolegliwości, niestety nie ma jednej w pełni skutecznej metody leczenia, nie da się też cofnąć zmian, w pierwszej kolejności próbuje się leczenia zachowawczego czyli leki przeciwbólowe, rehabilitacja, być może zmiana trybu życia i pracy, leki wspomagające jak np. Milgamma, zabiegi fizjoterapeutyczne, niekiedy gorset ortopedyczny, jeżeli to nie pomaga to rozważa się różnego rodzaju zabiegi neurochirurgiczne
na pewno nie powinnaś dźwigać i przeciążać kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.