Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 cze 2011 - 13:30:46
Od pewnego czasu mam takie uczucie jak by mi ktoś delikatnie ugniatał mostek. Ne jest to ból ale takie uczucie lekkiego ucisku. ZAuwazyłem że jak sie zdenerwuje objaw ten sie pogłębia i potem idzie w kierunku nóg (nogi z waty). Czy tak może być ze mimo moich dobrych badań lekarskich( krew, mocz, EKG, kardiolog) ucisk ten jest wynikiem nerwicy?. Póki co nie mam innych objawów a nerwice chyba mam od września tylko wczesniej miałem większe objawy, które w wieksozsci ustały po wizycie u kardiologa który potwoerdził że to nie serce ani inne problemy kardiologiczne które sam sobie wmówiłem tylko nerwica. Kiedys czułem uszczypięca w okolicy serca, czasem zimne poty, kołatanie serca ale to była samonakrecajaca sie maszyna. Teraz jak juz staram sie mówić że w sumie to jestem zdrowy i pzestac sie tym przejmowac - to pozostało mi uczucie tego ucisku na mostek. Co to moze byc i czy można sie tego pozbyc jakoś ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 cze 2011 - 13:43:37
w jakim jesteś wieku?
odczuwasz duszności? gniecenie, ból nasilają się przy głębszych wdechach albo przy ucisku klatki piersiowej?
to uczucie promieniuje do barku? szyi? do którejś łopatki?
czy te dolegliwości nasilają się gdy jesteś spięty, zestresowany?
masz jakieś problemy z kręgosłupem?
bardzo prawdopodobne że te dolegliwości są właśnie związane z emocjami, z nerwicą, jesteś przebadany przez kardiologa, który nic nie stwierdził, myślę że nie musisz się tym martwić a im mniej się będziesz martwił tym mniejsze będą te dolegliwości Odpowiedz Cytuj
27 cze 2011 - 10:31:37
mam 37 lat. Nigdy nie miałem żadnych dolegliwosci ze strony kregosłupa. To dziwne uczucie ucisku jest zlokalizowane tylko w mostku, nigdzie nie promieniuje. Jak sie np. czyms poddenerwuje wówczas czuje to mocniej i to łaczy sie np z tym że zaraz mam miękkie nogi. Kiedys nerwy przyjmowałem bez problemu a teraz coś nie potrafię. Z natury jestem osoba pogodna a nie nerwusem, nie wybucham ani nic takiego. Tylko np czasem jak żona mnie zdrażni lub jest jakas stresowa sytuacja na drodze w trakcie jazdy wówwczas miałem takie doś głebsze uczucie w klatce zlokalizowane z mostku. Nie odczuwam bólu w trakcie oddychania ani głebszego ani płytszego.Staram sie o tym nie myslec ale jednak trudno o czyms nie myslec co sie odczuwa . Ponadto do tycm miekich nóg dochodzi ogolne osłabienie. Lekarze mówia że to raczej nerwica. Zrobiłem szczególowe badania krwi, moczu, 3x w 1/2 roku EKG, monitoruje sobie ciśnienie (jest ok) i tetno (spoczynek to min 60), niby wszytsko ok ale jednak cały czas coś czuje że jest nie tak. Wiec co robić ? Odpowiedz Cytuj
27 cze 2011 - 10:41:08
I jeszcze jedno, generalnie prowadze siedzący tryb życia z racji zawodu. CZasem odczuwam tylko coś dziwnego siedzac coś mnie raz na 1-2 tygodnie tj "piknie" w kręgosłupie. Wóczas towarzyszy temu dziwne uczucie takiego 1 sek osłabienia i potem wszytsko jest ok. Wiem że moze mało ćwicze teraz ale jak zaczne to jednak czuje że to nie te lata kiedy człowiek chodził na wf - teraz coś mi w barku strzela, nie zegnę sie w skłonie do podłogi. Hmmm moze coś siedzi w kręgosłupie. Dodam że żadnych innych bóli ze strony kregosłupa nie posiadam.
Jeszcze tylko mi rtg zosatałd zrobienia ale czy jest sens ? co robić czy mam łykać jakies prochy na nerwy czy pić meliski czy co? o ćwiczenia nie pytam bo kazdy wie że powinno sie więcej ruszać !!!!
Aha dodam jeszcze jedno- ćwicze na steperze i powiem że nie mam jakiś problemów z bólami po ćwiczeniach (to zapewne istotne aby wykluczyć bóle wieńcowe na kóre chyba majac 37 lat - jest jeszcze czas)
Pzodrawiam i czekam na odpowiedź Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 cze 2011 - 17:15:36
nie wydaje mi się żeby to były bóle sercowe, o to nie musisz się martwić, zwłaszcza że miałeś wykonywane badania i było wszystko OK, w pierwszej kolejności stawiałbym na nerwicę, w drugiej na refluks żołądkowo-przełykowy (powinno przejść po lekach obniżających kwaśność soku żołądkowego), w trzeciej na kręgosłupa i tu ewentualnie prześwietlenie, ale moim zdaniem to nerwica Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.