Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 lis 2013 - 22:32:05
Witam

Mój synek ma skończone 8 miesięcy, martwię się że może mieć niedowagę bo wg. siatek centylowych nie \"wpasowuje się\"

obecnie waży 7600g wzrost 70cm w ciągu miesiąca przytył 200g i urósł 3cm. Porównując jego wzrosty wagi do tej pory to w ciągu miesiąca przybierał ok. 400-500g.

Jego waga urodzeniowa to 3190 i 54cm.

Ogólnie jest zdrowy nie choruje, w pierwszych miesiącach życia sporo ulewał gdzie później też dochodziło do wymiotów ale to ze względu na alergię na skazę białkową obecnie do takich sytuacji nie dochodzi czasem odrobinkę uleje mu się.
Jego system żywienia to:
180ml mleka + 1 łyżeczka kaszki (płynne)
150ml. mleka (czasem jest to pomijane)
120ml obiadku
150 ml mleka
130ml deseru(owoce)
180ml mleka z kleikiem ryżowym(płynne) na noc
i 180ml mleka w nocy.
W między czasie jeszcze zje jakiegoś chrupka.
Nie wiem czy źle go żywię że tak mało przybiera na wadze, ale głodny nie chodzi jak czasem się upomina o dodatkowy posiłek to dostaje.

Proszę o radę czy powinnam się martwić czy może coś zmienić. Odpowiedz Cytuj
Administrator
Dyżurny lekarz medycyny
administrator
09 sty 2014 - 10:00:48
Jeśli chcesz skonsultować się ze specjalistą DOOKTOR.PL prosimy skorzystaj z działu WIZYTA ONLINE: [dooktor.pl]

FORUM ONLINE (czyli miejsce, w którym napisałeś swój post) służy użytkownikom DOOKTOR.PL do wymiany poglądów na tematy związane ze zdrowiem. Moduł WIZYTA ONLINE odpowiada zaś za kontakty użytkowników ze specjalistami DOOKTOR.PL Odpowiedz Cytuj
01 cze 2015 - 22:38:49
A jaką posiadasz wagę? Być może ona ci zakłamuje - ja tak miałam ze swoim bobasem, ale w drugą stronę - u niego wychodziła nadwaga. Dopiero u lekarza okazało się, że mam lipną wagę. Pielęgniarki poleciły mi zmienić moją na coś takiego https://kredos.pl/waga-medyczna/waga-medyczna-niemowleca-seca-834-specyfikacja[/url. Ogólnie najlepiej skonsultuj się bezpośrednio z lekarzem swojego maluszka. Odpowiedz Cytuj
01 cze 2015 - 22:39:32
A jaką posiadasz wagę? Być może ona ci zakłamuje - ja tak miałam ze swoim bobasem, ale w drugą stronę - u niego wychodziła nadwaga. Dopiero u lekarza okazało się, że mam lipną wagę. Pielęgniarki poleciły mi zmienić moją na coś takiego [kredos.pl]. Ogólnie najlepiej skonsultuj się bezpośrednio z lekarzem swojego maluszka. Odpowiedz Cytuj
17 gru 2015 - 11:00:00
Polecam znaleźć dobrego specjalistę na stronie [znajdzlekarza.pl]
Proszę się nie denerwować i sprawdzić niepokojące objawy u dziecka. Odpowiedz Cytuj
23 lut 2016 - 12:24:44
wątek z 2013 roku, ale może kogoś zainteresuje, znajomej neurolożka naopowiadała, że dzieco ma niedowage, posprawdzałą w tabelach i byl szok, poszła znajoma do drugiego lekarza i powiedziala, jaka sytuacja, co się okazało, neurolożka nawet nie wziela pod uwage wagi urodzeniowej dziecka, któe bylo wczesniajkiem i wazylo 1,32 kg. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.