Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 cze 2011 - 22:43:46
witam , jak mozna rozpoznac zakrzepice ?
obawiam sie jej , poniewaz jestem w 35 tygodniu ciazy , a slyszalam ze wlasnie w ciazy wzrasta ryzyko pojawienia sie tej choroby .
czy jezeli nie puchna mi nogi , nie mam ich obolalych itp, czy moge byc spokojna ? czy zakrzepica objawia sie moze w inny tez sposob ? boje sie o to , bo mojej babci wykryto zapalenie zyl glebokich , brala 2 tygodnie zastrzyki w brzuch , a slyszalam ze wlasnie zakrzepica jej choroba dziedziczna....

oraz mam jeszcze jdno pytanie , nie dotyczace zakrzepicy lecz tetniakow aoty , czy to prawda ze jezeli cisninie krwi jest ksiazkowe , to mozna nie obawiac sie ttniakow ? Odpowiedz Cytuj
23 cze 2011 - 13:22:52
DODAM TEZ ZE U BABCI WYKRYTO TO DOPIERO PARE MIESIECY TEMU , NA DZIEN DZISIEJSZY JUZ JEJ TO PRZESZLO , ZOSTAL JEJ TYLKO KLOPOT Z NAPUCHNIETYMI NOGAMI . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 cze 2011 - 13:55:07
zakrzepica czasami może przebiegać bezobjawowo, natomiast objawami które powinny zwrócić naszą uwagę są obrzęk i bolesność łydek albo ud, zmieniony obwód jednej z łydek, zaczerwienieni skóry kończyny dolnej, poszerzone żyły powierzchowne
jeżeli jednak nic złego się nie dzieje to nie ma się co na zapas martwić, zakrzepica nie jest chorobą dziedziczną, można jedynie odziedziczyć pewną skłonność do tej choroby, nie należy się tym jednak za bardzo przejmować
co do tętniaków to także nie sądzę żebyś miała powody do niepokoju jeżeli wszystko jest dobrze
chyba trochę za bardzo przejmujesz się różnymi chorobami Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.