Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 cze 2011 - 15:03:54
Na początku pojawiły się na środku mojego języka białe grudki które są aż do teraz, tylko że sięgają aż do przełyku i własnie w tym kierunku są coraz większe. W okolicach podniebienia miekkiego mam zaś plamke krwi. nic mnie nie boli tylko czasami cos jakby mnie drapało w okolicach migdałka prawego. Mam 20 lat nie pale. Przepraszam za nie piszę fachową terminologie ale nigdy nie chorowałam więc nie orientuję się. Bardzo proszę o pomoc gdyż nie wiem czy czy to coś groźnego?
dodaje zdjęcia chociaż trochę nie wyraźne ale liczę na Waszą pomoc. Z góry dziękuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 cze 2011 - 17:18:49
no faktycznie zdjęcia są mierne, gdybyś mógł wykonać ostre zdjęcia znaczenie ułatwiłoby nam to sprawę
od jak dawna masz te zmiany?
czy to przypadkiem nie pojawiło się po jakiejś infekcji?
a może po stosowanych antybiotykach?
czy te zmiany z języka, podniebienia migdałka da się ściągnąć czy też są "zrośnięte" z błoną śluzową?
masz problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym?
dbasz o higienę jamy ustnej?
może to są po prostu takie naloty grzybicze, w takim przypadku warto pokazać się lekarzowi, przepisze coś na to, we własnym zakresie możesz płukać jamę ustną i gardło specjalnymi preparatami do higieny j. ustnej, ale jak nie będzie przechodziło to do lekarza Odpowiedz Cytuj
17 cze 2011 - 18:51:09
zmiany na języku mam już od zimy pojawiły mi się podczas przeziębienia i nie znikneły, antybiotyków natomiast żadnych nie brałam. zmian z jęzka nie da się ściągnąć. Dbam o higiene jamy ustnej i stosowałam juz przeciw grzybiczne środki jednak to niestety nie to. O ryfluksie natomiast nic nie wiem. Odpowiedz Cytuj
16 paź 2011 - 20:46:25
a oprocz jezyka masz jeszcze bialy osad w linii zgryzu na policzkach? poczytaj o leukoplakii i dopasuj objawy, bo biale naloty w jamie ustnej wlasnie z tym mi sie kojarza. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2011 - 23:18:07
może to też wynikać z nadkwaśności i refluksu żołądkowo-przełykowego, chyba najlepiej będzie pokazać się z tym białym nalotem na języku swojemu lekarzowi rodzinnemu, zbada Cię o oceni co może być przyczyną, jeżeli uzna że to faktycznie może być refluks żołądkowo-przełykowy to przepisze odpowiednie leki i powinna być poprawa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.