Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 paź 2013 - 19:31:47
Specjalizacja: Radiodiagnosta (rentgenolog)
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
nadciśnienie tętnicze
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Robiłam rtg płuc, ogólnie obraz jest prawidłowy, ale niepokoją mnie białe małe plamki na dole płuca. Co to może być?
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
rtg
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 paź 2013 - 11:44:27
a skąd możemy wiedzieć co to za małe białe plamki skoro ich nie widzimy, to może być coś zupełnie normalnego, ale nie da się tego ocenić nie widząc zdjęć
masz opis rtg radiologa? czy tam jest napisane że wszystko jest w porządku? Odpowiedz Cytuj
27 paź 2013 - 19:29:43
Jeszcze nie mam, ale chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda rak płuc na zdjęciu rtg Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 paź 2013 - 21:49:16
ale jak ja mam Ci to opisać? są różne rodzaje raków płuc, różne lokalizacje i różne stopnie zaawansowania, niekiedy są to jedynie okrągłe zacienienia (czyli przejaśnienia) a niekiedy obraz jakby burzy śnieżnej, jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to w internecie poszukaj zdjęć rtg z nowotworami Odpowiedz Cytuj
28 paź 2013 - 19:24:52
Mam wyniki:
Pasmowate zwłóknienia pozapalne w polu dolnym płuca prawego. Płytkowe niedodmy w polach dolnych obu płuc, poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych.
Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Sylwetka sercowo-naczyniowa RTG bez zmian.
Widoczne w zakresie badania struktury kostne bez cech ewidentnej patologii. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 paź 2013 - 10:40:22
w porządku, masz tylko jakieś niewielkie zmiany pozapalne, które mogą się zdarzać, nie jest to nic niepokojącego, na pewno nie można tutaj mówić o podejrzeniu jakiegokolwiek nowotworu Odpowiedz Cytuj
29 paź 2013 - 20:24:55
Bardzo dziękuję za odpowiedź smiling smileyhot smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 paź 2013 - 11:57:54
proszę bardzo, w razie potrzeby pomocy w przyszłości polecamy się winking smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.