Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 4 lat temu
Posty: 2 ddw1999
25 paź 2013 - 19:00:52
Specjalizacja: Ortopeda
Płeć: kobieta
Wiek: 36
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Teraz Ból pleców. Rano bolą mnie plecy, trudno mi nawet przewrócić się na bok. Ale jak wstanę i funkcjonuję normalnie to ból mija. Na drugi dzień znowu boli ( z różnym nasileniem). Ból pojawił się parę miesięcy temu od momentu przedźwigania się w trakcie remontu. Czasem wracał, zwłaszcza przy opalaniu się - czyli rozumiem, ze przy wygrzaniu, oraz przy ćwiczeniach zwykłych fitnessowych w domu. Teraz znowu ból wrócił. Nadmienię, ze pracuję przy komputerze (siedzę na krążku wypełnionym powietrzem) i znowu zaniedbałam aktywność ruchową.
W przeszłości miałam rwę kulszową, ale po lekach i ćwiczeniach minęło. Od Dwóch lat nie mam z tym problemów.
Od jak dawna się pojawiają:
Parę miesięcy temu, z przerwami. Łącze ból z przeprowadzką - bardzo dużo dźwigałam rzeczy na drugie piętro- chyba przesadziłam. Ale ból pojawiał się od tamtego czasu co jakiś czas- dopiero teraz poszłam do lekarza i kazał mi zrobić zdjęcie rtg.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Pojawia się po przebudzeniu (choć materac mam ortopedyczny). Ból odczuwam jako ból pleców. Ale przy smarowaniu maścią czuje również w okolicy krzyżowo-lędźwiowej.
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane. Pamiętam dzień po przebudzeniu silnego bólu, ze musiałam wesprzeć się tabletką. Porównując tamten ból- obecne są umiarkowane lub lekkie, ale codziennie od tygodnia.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Masowanie, wygrzewanie i myślę ze jak więcej się ruszałam- to one w ogóle mijały.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Rtg kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Wynik rtg: Skolioza lewo wypukłą rotacyjna.
Jakie było dotychczas leczenie?
Miałam 2 lata temu ból lewej kończyny - była to rwa kulszowa. Dostałam leki p/bólowe i wszytko minęło. Później sama zaczęłam ćwiczyć z piłką i fitnessowe ćwiczenia- wszystko było ok. Czasem bolała mnie szyja i tył głowy - zaczęłam ćwiczyć na mięśnie karku - wszystko minęło, ale musiałam ćwiczyć codziennie.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Olfen- rwa kulszowa
Ibuprom - ból szyi i głowy
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Dwa lata temu zaczęłam mieć problem z rwą kulszową- zwłaszcza jak przesadziła w pracy z siedzeniem przy komputerze.
3 lata temu - również przy długim siedzeniu w pracy przy kopmuterze zaczęła bolec mnie głowa i kark. Mięły dolegliwości przy ćwiczeniach na szyje i kark.
Inne uwagi:
Bólów karku, pleców - tylko p/bólowe. Sama zaczęłam ćwiczyć w domu- wtedy zazwyczaj wszystko mija. Moje pytanie dotyczy rtg - bo zmartwiłam się tym wynikiem. Skolioza lewo wypukła rotacyjna- CO to znaczy? Jakie powinnam kroki podjąć. Oczywiści z wynikiem pójdę do lekarki rodzinnej, ale chcę się więcej od profesjonalistów dowiedzieć. Czym to grozi, jak to się leczy. Czy muszę podjąć jakieś leczeniu u fizykoterapeuty, czy mogę sama nadal ćwiczyć sobie ćwiczeniami w domu? Czy z tym problemem wiąże się na starość jakieś poważne unieruchomienie?
Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 4 lat temu
Posty: 2 ddw1999
25 paź 2013 - 19:03:24
Proszę o interpretację wyników rtg oraz informację, jak powinno wyglądać moje leczenie. Czy to poważny stan, czy przejdzie po lekarz i ewentualnie czy muszę być pod stała opieką fizykoterapeuty?. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 paź 2013 - 09:40:35
Witam, z opisu wynika jedynie, że jest skrzywienie kręgosłupa - czyli prawidłowy kształt kręgosłupa u Pani jest zaburzony - wiele osób ma taki problem, nie jest to bardzo poważne, ale może mieć wpływ na Pani dolegliwości. Leczenie jest zachowawcze - ćwiczenia i doraźnie leki p/bólowe. Jesli lekarz rodzinny uzna za wskazane to skieruje Panią na rehabilitację, gdzie dowie się Pani jak ćwiczyć. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 4 lat temu
Posty: 2 ddw1999
28 paź 2013 - 20:24:15
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jestem spokojniejsza. Jutro idę do rodzinnego lekarza ;-) jeszcze raz bardzo dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 lis 2013 - 16:26:53
Nie ma za co, w razie potrzeby proszę pisać. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.