Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 paź 2013 - 23:54:27
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Miałam problemy z żółądkiem, gastroskopia nic nie wykazała.
Jakie to są dolegliwości:
Od kilku dni pojawiają się u mnie bardzo swędzące krostki, z początku byłam pewna że to sprawka komara, tak nie jest. Wysypka łudząco przypomina ugryzienia komarzycy,najpierw pojawia się świąd, pod wpływem drapania ukazują się "pęcherzyki", z niektórych skupisk tej wysypki powstają siniaki (wyraźnie widac że pecherzyk znika, a pod skórą widać owalną wybroczynę razem tworzącą siniak).
Od jak dawna się pojawiają:
Od tygodnia
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Krostki i samo swedzenie pojawia się wieczorem, zaczęło się od wierzchniej części stopy, tam pojawiło się pierwsze 7 bąbelków, następnego dnia było na stopie 13 i pokazały się w okolicach przegubu dłoni, potem były uda, łydki, dekold,pośladki. Nigdzie nie występują pojedyńczo, sa to większe i mniejsze skupiska, niektóre są większe i mają nieregularny kształt.
Jakie mają nasilenie?
Nasilenie intensywne, w zasadzie świąd nie do powstrzymania drapania.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Jedyna aktywność i ujawnianie sie krostek zachodzi w porach wieczornych, gdy wracam do domu.Po dłuższym drapaniu przechodzi, świąd przenosi się wtedy w inne miejsce.
Odpowiedz Cytuj
25 paź 2013 - 13:00:55
link do zdjęć paskudztwa. Mam nadzieję że ktos mi podpowie co to może być i co z tym robić.
[plus.google.com] Odpowiedz Cytuj
26 paź 2013 - 00:54:16
Widzę że dużo osób zagląda a nikt nie pisze...poza mną ;P
Jeśli macie taki problem to podpowiem, że ulge daje Hydrocorty-maść, stosuje też bactroban-maść profilaktycznie, kojące uczucie daje także krem po goleniu dla mężczyzn, chwilowo ochładza rozpaloną skórę.
Sama sobie stawiam diagnozę że to na tle nerwowym, sport i inne formy relaksu nigdy nie zaszkodzą, a mam nadzieję że w moim i podobnych przypadkach pomogą. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 paź 2013 - 09:25:23
Niestety nie bardzo wiem co to mogą być za zmiany i myślę, że powinna Pani udać się do dermatologa - on z pewnością będzie wiedział z czym to jest związane. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.