Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 lut 2009 - 19:14:22
Witam serdecznie,
Nie wiem czy ze swoim problemem trafiłam pod dobry adres, ale zacznę od tego co najbardziej mnie męczy od kilku(2 może 3) miesięcy.Mianowicie dokucza mi strasznie gęsta ślina niemożliwa ani do przełknięcia, ani do odkrztuszenia, bez bólu gardła czy jakiegokolwiek osłabienia organizmu. Temu zjawisku dodatkowo towarzyszy luźna wydzielina z nosa (prawie jako woda), która zwiększa się np. kiedy skaczę, wykonuję jakiś wysiłek fizyczny, bądź wychodzę z ciepłego powietrza na zimne lub odwrotnie. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale postaram się naświetlić ten problem od momentu kiedy zaczęły się jakiekolwiek komplikacje z moim zdrowiem i środowiskiem mogące (lub nie) mieć na to wpływ.
- We wrześniu 2008 roku bardzo bolała mnie głowa, czułam straszny ucisk, nie mogąc wykonać żadnego gwałtowniejszego ruchu, bo od razu dostawałam zawrotów głowy. Początkowo myślałam, że ból wywołuje ówcześnie zepsuty ząb, jednakże ząb został naprawiony, ból nie ustąpił, a dodatkowo wystąpiły ból i sztywność karku. Poszłam z tym do lekarki już w październiku, kiedy przyjechałam na studia i faktycznie stwierdziła, że moja szyja jest sztywna i zapisała mi jakiś lek zwiotczający mięśnie i kazała przyjść po 2 tyg. Ból nie minął, szyja trochę odpuściła, zrobiłam morfologię krwi, która według pani doktor była w porządku i znowu kazała mi przyjść po 2 tyg. Zdenerwowana już nie poszłam do niej, bo nawet nie chciała mi dać skierowania do neurologa. Do tej pory boli mnie głowa, szczególnie z tyłu czuję straszny ucisk oraz z przodu przy lewej skroni, nie jest już to taki ból jak w ubiegłym roku, ale jest.
- mieszkam w akademiku i na ścianie niestety towarzyszy nam pewna plama pleśni, nie jest rozległa, ale może to też ma jakiś wpływ, na tą moją dolegliwość.
Czekam na jakąkolwiek odpowiedź naprowadzająca mnie na to, co może mi dolegać, dziękuję. Odpowiedz Cytuj
15 lut 2009 - 10:39:14
Też mam problem z gęstą śliną i chyba tez dokucza mi taki katar jak opisałaś, z tym, że mnie to trapi od wakacji. Nigdy wczesniej czegos takiego nie miałam, to jest straszne i wstydzę się iść z tym do lekarza. Oprócz tego trapi mnie nieświeży oddech, co może byc też tym spowodowane;/ Odpowiedz Cytuj
16 lut 2009 - 19:48:38
No kurcze bardzo mnie to irytuje, bo czuję się jakby mi ciągle zalegała w gardle flegma i nic z tym nie mogę zrobić.Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką to powiedziała mi, że miała kiedyś podobną sytuację i lekarz jej powiedział, że to nerwica... Odpowiedz Cytuj
07 mar 2009 - 20:42:05
Hej!
Mam podobny problem. Od prawie roku tez pojawila sie u mnie taka wydzielina w gardla, ktorej nie moge polknac. Oczywiscie nie mam jej non stop, a przynajmniej tak mi sie wydaje, a moze po prostu w dzien tak mi to nie przeszkadza jak w nocy.. Wieczorem zazwyczaj nie moge zasnac, bo co chwile sie podnosze i popijam woda, butelka wody mineralnej przy lozku stala sie dla mnie nieodlacznym atrybutem winking smiley Mi tez wszyscy mowia ze to na pewno nerwica, przyznam ze jestem troche nerwuska, ale kurcze bez przesady... zaczelam myslec juz ze to alergia bo po wzieciu zyrtecu albo czegos innego na alergie wydaje mi sie ze problem znika (na kilka godzin). Ale po tym jak przeczytalam Twoj post to zaczelam sie powaznie nad tym zastanawiac bo wyobraz sobie ze mnie tez od jakiegos czasu potwornie boli szyja, jest sztywna, dodatkowo boli mnie wtedy tez szczeka i glowa (nosze aparat ortodontyczny i prawdopodobnie mam problem ze stawami skroniowo-zuchwowymi, strzelajaca szczeka itd.) Tez biore lek rozluzniajacy miesnie (Mydocalm Forte) bo inaczej to chyba non stop bolala by mnie ta glowa i szyja winking smiley Mam nadzieje ze jak skoncze leczenie ortodontyczne to ta sztywnosc karku sie zmniejszy chociaz do tego stopnia ze nie bede musiala brac Mydocalmu. Bo minac to pewnie nigdy nie minie - przed zalozeniem aparatu juz cierpialam na te bole szyi (choc nie az tak jak teraz..) - robilam cwiczenia wzmacniajace miesnie szyi ale za bardzo nie pomogly.
Nie wiem czy to "flegma" moze miec jakis zwiazek z bolami szyi. Moze?
Sprobuj pobrac przez jakis czas lek na alergie, moze sie okaze ze to alergia..
A moze faktycznie to nerwica, w koncu z nerwow czlowiek sie "spina", czyli napinaja sie miesnie. Ale tutaj tez bez przesady, na pewno nie denerwujemy sie az tak codziennie zeby tak bolala szyja i tworzyl sie tzw "globus" w gardle..
Jak jeszcze zagladasz na to forum to napisz, czy cos sie u Ciebie zmienilo.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
28 mar 2009 - 12:05:33
Czy nikt wiecej nie spotkal sie z takim problemem? Odpowiedz Cytuj
29 mar 2009 - 00:22:17
witam,ja mimo wszystko bym proponowala ponownie pojsc do stomatologa aby wykluczyc wine zeba,oraz do laryngologa i neurologa. Odpowiedz Cytuj
03 lis 2009 - 20:33:55
witam, mam identyczny stan jak gocha888 tj.gęsta slina nie do przełknięcia, nieprzyjemny zapach z gardła.. kataru brak
Byłam dwukrotnie u laryngologa, robiłam prześwietlenie zatok, wymaz z gardła i badania z krwi. Wg laryngologa jednego i drugiego wszystko w porządku... dostalam jakies specyfiki na obsuszenie tego (sól jodowana czy cos takiego) - nie pomoglo. Przypadłość mnie nie opusciła... ciągnie się ze mną juz ponad rok.
Troche to uciązliwe to przełyk wydaje się węzszy. Nie ma mowy o przełknięciu wydzieliny ani o wydaleniu na zewnątrz.. wisi sobie w przełyku. Uczucie niemiłe..no i ten zapach. Zęby mam wyleczone - wiec zapach nie moze pochodzic z nich.
Jeden z laryngologów poradził mi wybrać się do gastrologa w celu sprawdzenia czy tluszcze dobrze trawie.. niestety nie byłam, ale może ktos był i wypowie się na ten temat winking smiley Odpowiedz Cytuj
14 gru 2009 - 01:53:26
Jak masz gęstą ślinę i zarazem czujesz nieświeży oddech, a myjesz żeby i masz zdrowe zęby to prawdopodobnie są to objawy refluksu żołądka. Wtedy należy udać się do gastrologa. Podobne objawy gdzie ślina jest gęsta mogą być spowodowane alergią, bakteriami, wirusami, lub zapaleniem tchawicy. Tchawicę bada otolaryngolog. Alergię alergolog. Na bakterie i wirusy (np. może być to gronkowiec) trzeba zrobić badanie wymazu z gardła, języka itd. - cytologię. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.