Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 mar 2010 - 11:25:04
Witam mam 21 lat. od jakiś 2 miesięcy dokucza mi ból pod lewa piersią,czasami boli mnie cała pierś. Zaczeło się od kłuć.jakby ktoś szpilką nakuwał. teraz doszło nawet pieczenie.Zdarza się też ze kłuje pod prawa piersią. ale rzadko.Kiedy boli mam duszności.Dodam ze boli mnie cały kręgosłup,trudności mam ze schylaniem,boli tez w łopatkach ,ponoć jedna jest bardziej wystająca.Miałam robione badanie krwi,RTG klatki piersiowej,USG serca,Ekg ,USG jamy brzusznej.I niby wszystko w porządku.Palę papierosy,nie pije ani kawy ani alkoholu.Wcześniej mi się to nie zdarzyło. Nie chorowałam wcześniej na nic. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 mar 2010 - 16:40:54
a który odcinek kręgosłupa miałaś prześwietlany? piersiowy? szyjny? lędźwiowy?
miałaś jakiś poważniejszy uraz kręgosłupa?
nie odczuwasz jakiegoś drętwienia, mrowienia, bólów kończyn?
od jak dawna masz te kłucia?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? Odpowiedz Cytuj
29 mar 2010 - 19:38:22
Mialam RTG odcinka piersiowego. plecy bola mnie juz od dluzszego czasu. najabardziej odcinek ledzwiowy. czasami mam dretwienie nogi..i czesto rwe kolszowa. Zgage od kilku dni mam praktycznie codziennie. Tydzień mialam spokoj nic mnie nie bolało a dzis znowu zaczelo mnie piec i bolec pod lewa piersią to juz 3 miesiac. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 mar 2010 - 20:10:36
RTG kręgosłupa nie pokazuje wszystkich nieprawidłowości, ale większe sprawy powinny być widoczne, może te bóle klatki piersiowej związane są z samymi nerwami ją zaopatrującymi

a co z odcinkiem lędźwiowym? nie miałaś go prześwietlanego ze względu na dolegliwości bólowe lędźwi i kończyn? Odpowiedz Cytuj
31 mar 2010 - 22:03:25
Dziękuję za odpowiedż.Chciałam jeszcze dodać ,że zauważyłam ,że kiedy poruszam klatką piersiową odczuwam ból tak jak by mięśnie bolały.
Gdzie Pan radzi mi się udać czy np: do neurologa ? Jakie badania wykonać ? Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2010 - 00:19:45
Dziękuję za odpowiedż.Chciałam jeszcze dodać ,że zauważyłam ,że kiedy poruszam klatką piersiową odczuwam ból tak jak by mięśnie bolały.
Gdzie Pan radzi mi się udać czy np: do neurologa ? Jakie badania wykonać ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 kwi 2010 - 20:13:37
jeśli już szukasz specjalisty to najlepiej chyba będzie udać się do neurologa, tak mi się osobiście wydaje, ale może zapytaj jeszcze o to swojego lekarza rodzinnego żebyś nie poszła na darmo Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2010 - 22:31:54
u lekarza rodzinnego nie moge szukac pomocy..od uwaza ze jestem zdrowa.a ja sie ciagle żle czuje ból czasami jest nie do wytrzymania. zauważylam ze czuje bol miesni wewnatrz klatki piersiowej podczas wstawania z fotela..niesamowity przeszywajacy bol..tak samo jest jak leze na brzuchu..boli mnie wtedy glowa i cala klatka piersiowa. Odpowiedz Cytuj
13 kwi 2010 - 08:25:07
u lekarza rodzinnego nie moge szukac pomocy..od uwaza ze jestem zdrowa.a ja sie ciagle żle czuje ból czasami jest nie do wytrzymania. zauważylam ze czuje bol miesni wewnatrz klatki piersiowej podczas wstawania z fotela..niesamowity przeszywajacy bol..tak samo jest jak leze na brzuchu..boli mnie wtedy glowa i cala klatka piersiowa. Odpowiedz Cytuj
13 kwi 2010 - 18:18:36
dzisiaj odebrałam wtnik z RTG odcinka lędzwiowego kręgosłupa ,czy moglby Pan zinterpretowac wynik.

RTG odcinka lędzwiowego kręgosłupa:
Zachowana lordoza odcinka ledzwiowego kręgoslupa bez cech przewężenia przestrzeni miedzykręgowych.Spina biffida S1/ wariant rozwojowy,poza tym rtg w normie.
Stawy krzyzowo biodrowe wolne.
Drobny punktowy złóg wapienny na wys.L3 po stronie lewej,w lewym moczowodzie? Odpowiedz Cytuj
14 kwi 2010 - 22:27:38
dzisiaj odebrałam wtnik z RTG odcinka lędzwiowego kręgosłupa ,czy moglby Pan zinterpretowac wynik.

RTG odcinka lędzwiowego kręgosłupa:
Zachowana lordoza odcinka ledzwiowego kręgoslupa bez cech przewężenia przestrzeni miedzykręgowych.Spina biffida S1/ wariant rozwojowy,poza tym rtg w normie.
Stawy krzyzowo biodrowe wolne.
Drobny punktowy złóg wapienny na wys.L3 po stronie lewej,w lewym moczowodzie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2010 - 14:31:25
w RTG kręgosłupa stwierdzono "spina biffida" czyli rozszczep kręgosłupa, czyli po prostu jeden kręg nie rozwinął się do końca prawidłowo, wiele osób które to ma nawet o tym nie wie i wcale nie musi to dawać żadnych dolegliwości, nie sądzę żeby u Ciebie miało to jakiś wpływ na te bóle w okolicy klatki piersiowej, ewentualnie lekarz mógłby zastanowić się czy może do wpływać jakoś na dolegliwości z dolnej części ciała
ten złóg wapienny to może być kamica moczowodowa, ale trzeba przeprowadzić dalszą diagnostykę aby to wyjaśnić, może USG? masz jakieś kłopoty z oddawaniem moczu? zakażenia dróg moczowych? bóle brzucha promieniujące do krocza? Odpowiedz Cytuj
15 kwi 2010 - 18:59:44
tak mam bole brzucha,częste boli caly brzuch a niekiedy wydaje mi sie ze to wyrostek bo bol jest tam umiejscowiony i wystepuje raz na miesiac. Zastanawiaja mnie jednak te bole w klatce piersiowej, bole miesni. od czego one moga byc.kardiolog mi mówila ze moga byc od kręgoslupa a jak tu sie okazuje ja nie mam jakiejs tam groznej wady. nie wiem co juz o tym sądzic Odpowiedz Cytuj
16 kwi 2010 - 08:38:08
tak mam bole brzucha,częste boli caly brzuch a niekiedy wydaje mi sie ze to wyrostek bo bol jest tam umiejscowiony i wystepuje raz na miesiac. Zastanawiaja mnie jednak te bole w klatce piersiowej, bole miesni. od czego one moga byc.kardiolog mi mówila ze moga byc od kręgoslupa a jak tu sie okazuje ja nie mam jakiejs tam groznej wady. nie wiem co juz o tym sądzic Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2010 - 00:01:30
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 kwi 2010 - 12:33:09
też mi się wydaje że te bóle klatki piersiowej mogą być właśnie od kręgosłupa, ewentualnie jakieś inne nerwobóle, na RTG nie zawsze wszystko widać i jest ono jedynie badaniem pomocniczym
może lekarz rodzinny mógłby Cię skierować na jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne, może to przyniosłoby jakiś skutek w zmniejszeniu dolegliwości bólowych w klatce piersiowej Odpowiedz Cytuj
18 kwi 2010 - 18:34:39
Ale czy nerwobol mzoe trwa aż tak dlugo? bo ja juz sie z tym mecze 4 miesiac prawie... Odpowiedz Cytuj
18 kwi 2010 - 18:37:10
Ale czy nerwoból może trwac az tak dlugo? bo ja juz sie z tym męcze prawie 4 miesiąc...wiekszosc mowi ze nerwobol trwa tydzień 2 a czasem 1 dzien ;/ Odpowiedz Cytuj
18 kwi 2010 - 22:54:03
Ale czy nerwoból może trwac az tak dlugo? bo ja juz sie z tym męcze prawie 4 miesiąc...wiekszosc mowi ze nerwobol trwa tydzień 2 a czasem 1 dzien ;/ Odpowiedz Cytuj
19 kwi 2010 - 16:35:44
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 kwi 2010 - 12:46:39
zależy jaka jest przyczyna nerwobólów, jeśli spowodowane są podrażnieniem korzeni nerwowych przez kręgosłup to mogą się utrzymywać i nawracać gdyż przyczyna jest obecna cały czas Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.