Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 mar 2012 - 08:31:44
Witam.Mam 32 lata i chciałam się zapytać czy mogę obawiać się operacji na moje schorzenie.Co badanie to wynik jest gorszy...
Płaszczyzna poprzeczna i strzałkowa uwidoczniło przepukliny krążków międzykręgowych-tylko-boczna lewa na poziomie C4/C5-1.6mm i tylko-boczna prawa na poziomie C5/C6-1,2mm.Zwężające światło kanału kręgowego i otworów międzykręgowych.Redukcja przestrzeni płynowej przedrdzeniowej na w/w poziomach.Obniżenie i osłabienie sygnału z w/w krążków międzykręgowych świadczy o ich zwyrodnieniu.Zniesienie lordozy z kyfotycznym ustawieniem w odcinku C3/C5.Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym kręgosłupa bez zmian ogniskowych....
I jeszcze wynik tomografii odcinka lęździowego..
...Na poziomie od L3-L4 do L5-S1 tylne centralne protruzje krążków m/k do 6 mm na poziomie L3-L4 i L4-L5,na poziomie L5-S1 do 5mm.Uciskają worek oponowy,zwężają kanał kręgowy i otwory m/k na poziomach L4-L5 I L5-S1.Czy obejdzie sie bez operacji???Bardzo proszę o pomocy!!!!!Jestem przerażona wizytą u neurochirurga. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 mar 2012 - 16:13:58
a masz skierowanie do neurochirurga?
masz cechy dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa, jeżeli dodatkowo masz dolegliwości bólowe albo zaburzenia czucia w okolicy potylicy, karku, łopatek, barków, kończyn górnych, które są uciążliwe i nie reagują odpowiednio na leczenie zachowawcze to może faktycznie zabieg neurochirurgiczny byłby tutaj dobrym rozwiązaniem Odpowiedz Cytuj
25 mar 2012 - 00:00:41
Tak.Mam skierowanie do neurochirurga na poniedziałek.Nie ukrywam,że bardzo sie boje co powie na moje wyniki.A ból pleców mam cały czas,zwłaszcza w odcinku lędźwiowym.Ostatnio półtorej roku temu tak zesztywniał mi kark że dopiero zastrzyk zwiotczający mięśnie pozwolił mi podnieść się z łóżka.Dam Panu znać jaka zapadnie decyzja.Dziękuje serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 mar 2012 - 15:10:23
neurochirurdzy mają najwięcej doświadczenia w ocenie tego typu problemów z kręgosłupem i kwalifikowaniu do odpowiedniego leczenia
nawet jeżeli okazałoby się że jakiś zabieg neurochirurgiczny jest konieczny to nie traktuje tego jako kary, tylko właśnie jako możliwość rozwiązania problemu
obecnie często zabiegi na kręgosłupie wykonuje się metodą małoinwazyjną, tak zwaną przezskórną discektomią Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.