Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 gru 2015 - 23:42:29
Czy zmiana krzesła na fotel pomoże coś w tych dolegliwościach u osoby, która pracuje na siedząco?
Czytałam, że dużo takich foteli można znaleźć chociażby tutaj: [www.ergo-fotel.pl] - jestem ciekawa na ile rzeczywiście warto coś takiego wziąć pod uwagę.
Czy ważne jest żeby była regulowana wysokość, czy oparcie również powinno być do regulowania? Odpowiedz Cytuj
25 lut 2016 - 11:31:09
mnie pomogla, fotel kupiłem w salonie meblowym, dopasowany do moich potrzeb, przymierzalem i wybralem właściwy, z internetu nie polecam, bo nigdy nie wiemy czy nam będzie odpowiadał Odpowiedz Cytuj
23 maj 2016 - 21:46:24
Ja uważam, że tylko odpowiedni masaż da rade. Fotel pozwoli na pewno zachować odpowiednią postawę, ale skoro już boli, to znaczy że coś złego już się dzieje. Warto poprosić o pomoc fachowców. Odpowiedz Cytuj
28 maj 2016 - 16:05:53
Bóle pleców związane z siedzącym trybem życia wymagają trochę więcej niż samej zmiany krzesła. Prawdopodobnie zaszły już jakieś zmiany zwyrodnieniowe i to one powodują bolesność. Właśnie dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów - fizjoterapeutów. Odpowiednio dopasowane metody fizjoterapeutyczne pozwolą trochę odciążyć kręgosłup i zlikwidować bolesność. Skuteczna powinna się okazać terapia manualna i w Krakowie można się udać do centrum rehabilitacji [rehabilitacja-rst.pl] - i co warto podkreślić - placówka ma podpisaną umowę z NFZ. Odpowiedz Cytuj
03 sie 2016 - 11:41:54
Fotel na pewno będzie dużo wygodniejszy. Wysokie oparcie i dobre wyprofilowanie pomoże ci utrzymać dobrą postawę, przez co kręgosłup nie będzie tak bardzo obciążony. Pamiętaj też o odpowiedniej wysokości samego siedzenia, jeśli będzie za wysoko lub za nisko, zmęczysz i kark i kręgosłup nachylaniem lub wychylaniem się Odpowiedz Cytuj
25 kwi 2017 - 13:20:56
No tak, siedzenie na niewyprofilowanym krześle może się zacząć objawiać bólami pleców. Wymiana na lepiej dopasowany fotel nie zaszkodzi, ale ja polecałabym też pod wieczór wykonywać jakieś ćwiczenia rozciągające i stabilizujące mięśnie kręgosłupa, żeby nie zaczęły słabnąć, a do tego masaże i ciepłe kąpiele. Ze swojej strony mogę zaproponować masaże na piłce do fitnessu albo rollerze, nie trzeba od razu wyrzucać kasy na masażystę. Odpowiedz Cytuj
31 maj 2017 - 06:04:20
Jak najbardziej zmiana fotela poinna pomów, do tego wykonuj w domu albo na siłowni dużo ćwiczeń wspomagających kręgosłup, dobry będzie też basen, no i koniecznie dobry materac medyczny do spania, najlepiej z sleepmed. Odpowiedz Cytuj
17 wrz 2017 - 17:16:11
Dobry fotel to jedno, ale warto też poświęcić czas by na chwile wstać i się porozciągać. Część ćwiczeń można nawet robić na siedząco (np. odchyły w tył z rękoma za głową)

[mamutpro.pl] - suplementy diety dla każdego Odpowiedz Cytuj
02 paź 2017 - 11:10:03
Niestety zmiana fotela nie zawsze tu pomoże, wiem po sobie, nie obyło się bez rehabilitacji, na początku chodziłam do swojej przychodni ale skończył mi się limit zabiegów i dokupiłam jeszcze kilka w Centrum Medycznym Św. Franciszka, bardzo mi te zabiegi pomogły więc polecam każdemu dobrych specjalistów i rehabilitację, tylko wtedy można szybko pozbyć się bólu Odpowiedz Cytuj
25 paź 2017 - 11:48:07
Mnie zmiana fotela w pracy pomogła. Ale w pracy siedzącej jest też ważny ruch. Od czasu do czasu dobrze jest się przejść, po pracy należy trochę ćwiczyć, lub po prostu więcej spacerować. No i ćwiczenia rozciągające mięśnie. W internecie można znaleźć wiele takich ćwiczeń, nawet do wykonywania w czasie pracy. Odpowiedz Cytuj
24 lis 2017 - 15:21:19
Jak dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej to potem staraj się wykonywać chociaż minimalną ilość ćwiczeń by po prostu rozruszać kości. Pozycja siedząca nie jest naturalna dla naszego organizmu. Zmiana fotela może być pomocna bo to tez ma znaczenie no ale przede wszystkim ważne jest by utrzymywać się w ruchu. Jeśli bóle pleców są uciążliwe i ćwiczenia nie pomogą w zmniejszeniu go lepiej poproś kogoś o poradę i idź do dobrego masażysty. Odpowiedz Cytuj
30 lis 2017 - 10:02:39
Ja znalazłem prace przez agencja pracy tymczasowej w warszawie i pierwszy raz siedze cały czas przy biurku, jest to dla mnei bardzo męczące bo jestem przyzwyczajony do pracy fizycznej, czasem także czuje ostry ból u dołu pleców Odpowiedz Cytuj
06 gru 2017 - 09:21:42
Ja miałem podobny problem, i kupiłem w sklep medyczny rzeszów taką podkładkę pod plecy na krzesło i przyznam że z dnia na dzień było coraz lepiej aż skończyło, teraz w pracy cały czas siedzę z tą podkładką żeby czasem nie wróciło tym bardziej ze jest mi w tej pozycji wygodnie Odpowiedz Cytuj
06 gru 2017 - 14:33:37
dobre krzesło to podstawa ! , jak nie przejdzie to sugeruję zmianę Pracy na inną , albo więcej ruchu .. są też ćwiczenia które mogę pomóc w problemie

Pozdrawiam
Anna
[pl.next-jobs24.com] Odpowiedz Cytuj
22 gru 2017 - 14:13:59
Zdecydowanie fotel dopasowany indywidualnie do użytkownika może przynieść korzyści. Jeśli samo regulowane oparcie nie wystarczy, to są jeszcze takie specjalne profilowane \"poduszki\", które pozwalają utrzymać prawidłowy kształt placów. Mi taka zmiana pomogła, wprawdzie nie mogłam sobie na nią pozwolić w pracy, ale chociaż w domu staram się oszczędzać swój kręgosłup. Odpowiedz Cytuj
11 sty 2018 - 16:36:12
Fotel to czasami za mało. Mój mąż pracuje w biurze też ma z tym problemy. Krzesło nawet sobie sam kupił i do pracy pod swoje wymagania i to też nic nie pomogło. Fizjoterapeuta kazał ćwiczyć, iść na siłownię, zacząć prowadzić aktywniejszy tryb życia i to już pomogło znacząco.
Pozdrawiam, Kamila, psycholog.
[warszawa-psychoterapia.com.pl] Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.