CiekawostkiPoradyUroda

Czy trzeba zmieniać kosmetyki na lato?

0

Każdy rodzaj cery potrzebuje innego wsparcia kosmetykami. Oczyszczanie, pielęgnacja i makijaż różni się tak samo, jak różne są rodzaje skóry. Nie każda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że w zależności od pory roku, również powinniśmy nieco modyfikować zawartość kosmetyczki.

Skóra twarzy potrzebuje ochrony zarówno przed wysokimi temperaturami, jak i bardzo niskimi. Obie te sytuacje mogą powodować różnego rodzaju problemy, a nawet powstawanie bolesnych pęknięć na skórze. Dobrze dobrane kosmetyki w zależności od rodzaju cery, wieku, jak i pory roku zadbają o jej nieskazitelny wygląd.

Kremy na lato

Krem pielęgnacyjny do twarzy powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku i stanu skóry. Z wiekiem spada ilość produkowanej elastyny, kolagenu, ceramidów, kwasu hialuronowego i kwasów tłuszczowych w skórze co sprzyja powstawaniu zmarszczek, opadaniu powiek i skóry przy policzkach. Dodatkowo skóra staje się cieńsza, co manifestuje się sińcami pod oczami i widocznymi naczynkami. Latem, kiedy sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, priorytetem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na skórę twarzy powinniśmy nakładać krem z filtrem wyższym niż na resztę ciała, szczególnie jeśli mamy jasną karnację lub skórę naczynkową. Promieniowanie słoneczne to przecież nie tylko zmarszczki, ale również oparzenia skóry. Latem musimy również zadbać o nawodnienie od wewnątrz i przyjmowanie pokarmów hamujących wolne rodniki takie jak owoce jagodowe czy superfoods.

Krem dla cery tłustej

Cera tłusta będzie reagowała na przesuszenie intensywniejszym wydzielaniem sebum, co w rezultacie doprowadzi do powstawania zaskórników i różnego rodzaju podrażnień oraz niedoskonałości. Błędem jest stwierdzenie, że skóra tłusta nie potrzebuje kremów. Jednak dla tego typu cery najodpowiedniejsze na lato będą kosmetyki nieco lżejsze, które nawilżają, a nie natłuszczają. Zapewni to dużo skuteczniejszą ochronę przed wysuszeniem i umożliwi sprawniejszą termoregulację. Przy ekspozycji na słońce należy również wystrzegać się stosowania kremów z etanolem, ponieważ może to spowodować wystąpienie pokrzywki.

Co dla cery suchej

Ten typ cery należy bezwzględnie chronić przed słońcem – twarz raczej należy osłaniać kapeluszem lub trzymać w cieniu. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na promieniowanie i przesuszenie, w wyniku czego wzmagają się problemy przy skórze naczynkowej, skóra staje się ziemista i zaczerwieniona, powstają pierwsze, płytkie zmarszczki. Drugim ważnym elementem jest krem nawilżający z wysokim filtrem spf. Dodatkowo można do kremu dodać kilka kropel olejku np. macadamia, który szybko się wchłania i dodatkowo zapobiegnie wysuszeniu. Do pielęgnacji skóry wrażliwej najlepiej stosować kosmetyki o naturalnym składzie takie jak Vianek krem, Phlov krem, Bebio.

Czy rumieńce to zawsze oznaka zdrowia?

Previous article

Zdrowa dieta zawiera orzechy

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki