Sposoby na świeży oddech

Dodano: 12:35 25 października 2013
Aktualizowano: 12:35 25 października 2013
Źródło:

Jeśli z naszych ust wydobywa się przykry zapach, to najprawdopodobniej znacznie utrudni nam to codzienne funkcjonowanie, a już na pewno będzie miało negatywny wpływ na kontakty towarzyskie. Dlatego powinniśmy coś z tym zrobić.

Najczęściej przykry zapach z ust, to efekt problemów z uzębieniem. Jeśli na przykład w naszej jamie ustnej rozwija się próchnica, to możemy być prawie pewni, że jednym z objawów będzie właśnie wspomniany symptom. To jednak nie jedyny powód takiej dolegliwości. Przyczyna przykrego zapachu z ust może leżeć po stronie problemów typu gastrycznego. Istnieje wiele domowych sposobów na ten przykry dla nas ( i często naszego otoczenia) objaw.

Po pierwsze, zawsze powinniśmy mieć przy sobie niegazowaną wodę mineralną. Pijmy parę jej łyków co pewien czas. Dzięki temu wypłukujemy z ust bakterie, które wzmacniają nieświeży oddech. Na podobnie zasadzie (przy okazji też zmieniają zapach z naszych ust) działają wszelkiego rodzaju napary ziołowe. Najbardziej polecane przy takim problemie rośliny to szałwia, rumianek, oraz mięta. Szczególnie ostatnia z wymienionych roślin przyda się przy nieprzyjemnym zapachu. Doraźnym pomysłem jest miętowa guma do żucia. Zawsze warto mieć ją przy sobie, kiedy na przykłada czeka nas ważna rozmowa na której chcemy dobrze wypaść.

Z ciekawych domowych sposobów na pewno na czoło wysuwa się natka pietruszki. Można ją rzuć zarówno po posiłku, jak i przed. Tutaj jednak mała, ale dość istotna uwaga. Gałązka pietruszki pomoże przede wszystkim w sytuacji, kiedy przyczyną nieświeżego oddechu jest np. zjedzenie cebuli, czy czosnku. Kolejny sposób opiera się o wykorzystanie goździków. Przyprawa ta sprawdzi się przy bólu zęba, ale również przy nieświeżym oddechu. Przygotowujemy z nich napar. Pijemy go za każdym razem po myciu zębów. Jeśli zależy Wam na natychmiastowym efekcie, to dobrze jest mieć przy sobie parę goździków. Żujemy przez kilka minut i nieświeży oddech znika.