Naturalne sposoby na nerwy

Tired woman
Dodano: 07:21 20 listopada 2013
Aktualizowano: 07:25 20 listopada 2013
Źródło:

Codziennie jesteśmy wystawieni na wiele czynników „podnoszących nam ciśnienie”. Bywami nerwowi i nierzadko nic z tym nie robimy. To błąd, bo przerodzić się to może w poważne problemy zdrowotne, takie jak chociażby nerwica, czy depresja. Na szczęście z nerwami bardzo łatwo sobie poradzić przy zastosowaniu
naturalnych sposobów.

Najbardziej chyba znaną metodą w sytuacji w której dopadną nas nerwy jest zastosowanie melisy lekarskiej. Roślina ta jest doskonałym sposobem na niepokój i zmęczenie. Wypicie filiżanki melisy pozwala się uspokoić, a przy okazji zmniejszyć objawy fizyczne, które w sytuacji gdy się zdenerwujemy mogą wystąpić. Mowa tutaj między innymi o bólu głowy.

Kolejną rośliną, która doskonale sprawdzi się w przypadku gdy „dopadną” nas nerwy jest rumianek. Zawiera on w sobie składniki, które działają uspokajająco. Rumianek ma też działanie przeciwzapalne w przypadku skóry i błon śluzowych. Przeprowadzano również badania, które wskazują na pewien związek między rumiankiem, a zmniejszaniem objawów stanów lękowych. Rośliną, która bywa stosowana w naturalnych preparatach uspokajających jest chmiel. Zawiera on składnik powodujący senność, a także mający działanie uspokajające.

Kolejnym sposobem jest na nerwy jest wypicie kubka zielonej herbaty. Zawiera ona w sobie składnik (L-teanina), który działa uspokajająco, a także zmniejsza stres. W przypadku nerwicy sprawdza się również lawenda lekarska. Roślina ta ma bardzo silne działanie uspokajające. Pomaga również zapobiegać migrenom. Lawenda obniża też ciśnienie krwi, co poniekąd ma też wpływ na ostatnią z wymienionych funkcji.

Jeśli często „dopadają” Was nerwy, to mamy na koniec jeszcze jedną radę. Powyższe sposoby są naprawdę skuteczne, ale pomyślcie o tym, aby nieco więcej się ruszać. Aktywność fizyczna doskonale potrafi zrzucić z nas problemy. Przy okazji regularne ćwiczenia pomogą całemu naszemu organizmowi.

Podziel się ze znajomymi