Medycyna naturalna – żyworodka

medycyna naturalna
Dodano: 12:13 3 grudnia 2013
Aktualizowano: 12:13 3 grudnia 2013
Źródło:

O tym, że rośliny mają moc leczenia wielu chorób, wiemy wszyscy. Jedne z nich są zdecydowanie bardziej znane (melisa i mięta będą tutaj najlepszymi przykładami), inne – jak dzisiejszy bohater – nie brylują na pierwszych stronach w gazetach.

Żyworodka pierzasta – bo tak brzmi pełna nazwa tej rośliny – przywędrowała do nas z Madagaskaru. Obecnie znaleźć ją można w Azji, Australii i Ameryce Środkowej. W Polsce, żyworodka pierzasta jest rośliną „domową”. Możecie ją spotkać również pod innymi nazwami, takimi jak briofilum pierzasty i kalanchoe pierzasty. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie. Jej główna nazwa, a więc żyworodka, wywodzi się ze sposobu w jaki się ona rozmnaża. Ma tak zwane rozmnóżki. To pewne elementy rośliny, które z niej spadają, zakorzeniają się w glebie i w ten sposób roślina się rozmnaża (ta metoda określana jest też mianem bezpłciowej).

Żyworodka pierzasta, to roślina lecznicza o naprawdę sporych możliwościach. Sporo w niej witaminy C, ale również pierwiastków takich jak mangan, miedź, potas, wapń i żelazo. Żyworodka ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. To jednak nie wszystko co potrafi. Roślina ta ma również działanie przeciwzapalne, regenerujące, ma także pozytywny wpływ na nasz układ immunologiczny. Te szerokie możliwości znajdują odzwierciedlenie w ilości problemów zdrowotnych, z którymi żyworodka sobie radzi.

Jest polecana przy problemach z anginą, zapaleniu spojówek i grzybicach. Można ją stosować w przypadku kiedy męczy nas katar, swędzi skóra, czy dokucza nam zgaga. Żyworodka pierzasta polecana jest również osobom, które zmagają się z trądzikiem. Roślina ta ma pomagać przy paradontozie, ale i bólach głowy oraz obrzękach. Przyspiesza gojenie się ran, a także sprawdza się jako ulga dla zmęczonych nóg. Okład z żyworodki pierzastej pomoże też przy oparzeniach. Co ciekawe, roślina ta, ma pomagać również stabilizować poziom cukru w naszym organizmie. Jak zatem widać, pole działania żyworodki jest rzeczywiście szerokie.

Podziel się ze znajomymi