Uraz głowy może być niebezpieczny


Administrator

Dodano: 11:37 4 listopada 2011
Aktualizowano: 11:46 4 listopada 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Do tego typu uszkodzeń ciała dochodzi dość często. Mimo że nasz mózg chroni czaszka, to może w niektórych wypadkach dojść do bardzo poważnych jego uszkodzeń, a można powiedzieć, że to właśnie ona jest dla naszego organizmu najważniejsza, dlatego też warto ją chronić i o nią dbać. Niestety przyczyn które mogą prowadzić do urazów głowy jest bardzo dużo. Mogą one się zdarzyć w związku z wypadkiem samochodowym, upadkiem, uderzeniem – nawet przypadkowym – w twardą rzecz, pobiciem itd. jest ich naprawdę ogromna ilość, ale niezależnie od przyczyny urazu głowy zawsze należy zachować się tak samo. Obserwować zachowanie naszego organizmu i bezwzględnie udać się do lekarza.

Jakie mogą być te niepokojące objawy? Przede wszystkim wszelkie otarcia naskórka, rany otwarte na głowie powinny być znakiem, że mogło dojść do dużych większych uszkodzeń, niż nam się wydaje. Oczywiście może też ograniczyć się to do założenia paru szwów i kilkudniowego odpoczynku. Problemem tak naprawdę jest sytuacja, kiedy w wyniku poważniejszego urazu doszło do wstrząśnienia mózgu, bądź jego stłuczenia, a nawet krwawienia, wtedy bez poważnej lekarskiej ingerencji się nie obędzie. Najczęściej oczywiście jest tak, że lekarz na miejscu (zakładając, że uraz głowy miał miejsce w wypadku samochodowym), bywa jednak tak, że – co jest skrajnie nieodpowiedzialne – odpuścimy wizytę u lekarza. Jeśli zaczną pojawiać się konkretne znaki, to wtedy naprawdę trzeba coś z tym zrobić, bo może się to dla nas skończyć źle.

Bóle i zawroty głowy, utrata świadomości, dezorientacja w kwestii czasu i miejsca, zaburzenia pamięci, drgawki – wszystko to symptomy, które jasno do nas krzyczą: idź do lekarza, bo naprawdę nie jest dobrze. Skorzystajmy z tej rady, w końcu organizm chce nam pomóc.

Podziel się ze znajomymi