Podnosimy poziom testosteronu

Dodano: 09:32 14 października 2013
Aktualizowano: 09:32 14 października 2013
Źródło:

To chyba najbardziej „męski” ze wszystkich hormonów. Testosteron utożsamiany jest właśnie z cechami przypisywanymi zwyczajowo mężczyznom: siła fizyczna, niski głos i owłosiona klatka piersiowa. Poziom tego hormonu nie jest w naszym organizmie stały i czasem zachodzi potrzeba podwyższenia go.

Niedobór testosteronu u mężczyzn może powodować wielkie szkody. Jeśli tego hormonu jest zbyt mało, mogą się pojawić problemy z libido. To jeden z częściej wymienianych skutków ubocznych niedoborów testosteronu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo libido dla mężczyzn to bardzo wrażliwy temat. Podobnie jak erekcja, a niestety przy niedoborze testosteronu mogą wystąpić problemy także z nią. To jednak nie wszystko co czeka mężczyznę. Jeśli opisywanego hormonu w organizmie jest zbyt mało, następuje zmniejszenie masy mięśniowej, pojawia się apatia i pogarsza się nastrój. Mogą też wystąpić problemy z koncentracją i ze snem.

Aby pozbyć się niedoborów testosteronu, przede wszystkim, należy pozbyć się nadwagi. Zbyt duża ilość tłuszczu powoduje, że testosteron zamienia się w hormon określany jako żeński, czyli estrogen. Mężczyźni potrzebują również produktów pobudzających wydzielanie insuliny. Pozwalają one podnosić poziom testosteronu. Kolejna sprawa to odpowiednia dawka cynku. To pierwiastek, który jest wręcz niezbędny dla mężczyzn. Pomaga między innymi zapobiegać problemom z prostatą. Oczywiście wpływa też na poziom testosteronu.

Jeśli przyczyna Waszych problemów leży po stronie stres, to konieczne będzie dostarczanie witaminy C. W pewien, pośredni sposób, pomoże ona również podnieść poziom testosteronu. Bezpośrednio z kolei takie zadanie wykonuje witamina D. Postarajcie się również Panowie wesprzeć swoją wątrobę. Najlepiej jej oczywiście po prostu nie szkodzić. Zmniejszcie ilość wypijanego piwa, czy mocniejszych alkoholi. Wyjdzie Wam to na dobre. Jeśli chcecie podnieść poziom testosteronu nie zapominajcie też o codziennej dawce ruchu. Wizyta na siłowni w zupełności wystarczy.

 

Podziel się ze znajomymi