Ogólne osłabienie organizmu

Homme - Fatigue des yeux
Dodano: 13:26 4 września 2013
Aktualizowano: 13:27 4 września 2013
Źródło:

Każdemu z nas zdarzają się słabsze dni. Zwłaszcza w taką porę roku jak teraz. Skończyły się wakacje, a do tego pogoda wyraźnie spuściła z tonu. Chodzimy więc zmęczeni i nieco apatyczni. Zazwyczaj jednak to mija. Takie symptomy mogą być jednak oznaką dużo poważniejszego problemu.

Ogólne osłabienie organizmu to poważny problem.W momencie kiedy się pojawi, to konieczna jest wizyta u lekarza. Takie osłabienie daje nam konkretne znaki. Zacznijmy od częstej potrzeby snu. Można ją również określić jako nagłą. Taka potrzeba snu pojawia się zazwyczaj bez konkretnej przyczyny. Takową mógłby być na przykład wysiłek fizyczny, ale załóżmy że mało się ruszamy. Mimo tego wciąż chce nam się spać. Kolejny objaw charakterystyczny dla osłabienia organizmu, to swoistego rodzaju ociężałość mięśni. Dodatkowo mogą również pojawiać się bóle w nich. Mają one zazwyczaj różne natężenie.

Osłabienie koncentracji – to kolejny objaw opisywanego problemu. W przypadku tej przypadłości mogą pojawić się też problemy z emocjami. Ciężko nam utrzymać je w ryzach. Nasza emocjonalność w tym wypadku określa się jako „chwiejną”. Ostatni symptom na który powinniśmy zwrócić uwagę to zmniejszona odporność na infekcje. To znak, że nasz organizm z jakiegoś powodu jest osłabiony.

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Osłabienie organizmu pojawia się na przykład w sytuacji kiedy poddajemy nasze ciało nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Kolejna przyczyna to „nadmiar emocji”. Stresująca praca może być powodem osłabienia organizmu. Okres ciąży to też przyczyna dla której wystąpić mogą wspomniane wcześniej objawy. Osłabienie organizmu to także wynik wieku. Im starsi jesteśmy, tym większe prawdopodobieństwo, że taki „kryzys” się pojawi.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to oczywiście wizyta u lekarza. Najprawdopodobniej zaleci on jakąś kurację wzmacniającą. Możliwe, że potrzebna będzie zmiana diety. Niewykluczone również, że będziemy musieli zadbać o nieco więcej ruchu.

Podziel się ze znajomymi