Oczyszczenie organizmu z toksyn

Dodano: 18:24 19 sierpnia 2008
Aktualizowano: 13:24 2 lipca 2012
Źródło:

Całkowite oczyszczanie organizmu z toksyn, czyli kuracja dla tych , którzy chcą być zdrowi i ciągle młodzi.

Już Hipokrates powiedział, że „Człowiek rodzi się zdrowy, wszystkie choroby przychodzą do niego przez usta z pożywieniem”. Jak to jest z tym naszym pożywieniem, jak i co jeść , żeby być zdrowym; jak oczyścić nasz organizm z tych wszystkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się latami. Można się tego dowiedzieć czytając ten artykuł . Produkty spożywcze można umownie podzielić na: białka, węglowodany, tłuszcze, owoce i warzywa. Na każdą grupę spożywanych produktów nasz żołądek reaguje inaczej, wydziela inne fermenty. Produkty białkowe (mięso, ryby, jaja , grzyby itd.)powodują w układzie żołądkowo – jelitowym wydzielanie kwaśnych fermentów, a produkty, które zawierają węglowodany (pieczywo, ziemniaki, kasze, cukier, itp.) powodują wydzielanie fermentów o charakterze zasadowym. Należy więc pamiętać o tym, że jeżeli się spożywa produkty białkowe razem z węglowodanami, to fermenty wydzielane na strawienie oddziaływują na siebie i częściowo neutralizują się, czyli niszczą się .W wyniku tego białka i węglowodany przemieszczają się po układzie żołądkowo jelitowym niestrawione .Taki proces zmniejsza zdolności wchłaniania jelita, co staje się jedną z przyczyn nadwagi. Uszkadza także gruczoły trawienne osłabiając proces trawienia, mnoży liczbę bakterią chorobotwórczych, które przyczyniają się do niszczenia zdrowej mikroflory przewodu pokarmowego. To wszystko prowadzi do przewlekłych chorób. Żeby wydalić z organizmu to co jest szkodliwe należy przeprowadzić całkowite oczyszczenie organizmu. Jak to zrobić, o tym w następnych częściach artykułu.

Sposoby oczyszczania organizmu

– Jelito grube

Sposoby na oczyszczanie jelita grubego
Oczyszczanie kefirem
Pierwszy dzień wypić 2,5 litra kefiru (podzielić to na 6 razy), wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie spożywać innych posiłków.
Drugi dzień wypić 2 litry soków z jabłek (podzielić to na 6 razy) wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie spożywać żadnych posiłków. W ciągu trzeciego dnia należy jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.

Oczyszczanie warzywami i owocami
1.Pić po 1/2 szklanki z soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie .Stosować po 14 dni.
2.Dwie pomarańcze obrać ze skórki, tak żeby został biały miąższ. Razem z tym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem. Stosować przez 14 dni.

– Wątroba

Czyli jak oczyścić wątrobę

Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczenia wątroby
1.Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2.Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3.Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4.Zabarwiony na żółto spód języka.

Oczyszczanie wątroby sokami warzywnymi
Pierwszy zestaw :
300g marchewki, 90g ogórka świeżego ,90g buraka.
Drugi zestaw:
270g marchewki,130g selera,60g pietruszki.
Pić je należy na czczo, najlepiej latem i jesienią

Oczyszczanie igliwiem

Wziąć 5 stołowych łyżek igliwia , drobno posiekać , zaparzyć wrzątkiem 0,5l litra i gotować około 10 minut na małym ogniu. Pić w ciągu dnia małymi łykami w ciągu całego dnia. Wywar należy robić codziennie świeży. W trakcie kuracji mocz będzie miał zmieniony kolor.
Kiedy mocz będzie miał już normalne zabarwienie / słomkowy kolor/, kurację należy zakończyć .

– Nerki

Jak je oczyścić?

Spośród wielu wariantów oczyszczania nerek podaję dwa najbardziej skuteczne .

Wariant 1.

Dobry wynik daje oczyszczanie nerek przy pomocy mieszanki przygotowanej z soku selera , pietruszki w proporcji (9:5:2).
Mieszankę tą należy pić 3-4 razy w ciągu całego dnia przed jedzeniem po pół szklanki. Czas trwania kuracji to 1- 2 tygodnie. W pierwszym roku trwania kuracji należy powtarzać kurację co 3 miesiące, następnie raz do roku .

Wariant 2.

W celu rozpuszczenia i rozdrobnienia wszystkich kamieni w organizmie jest wykorzystywany napar z owoców dzikiej róży.
W tym celu należy 2 łyżki stołowe dzikiej róży zalać 200 ml wody, gotować przez 15 minut, następnie ostudzić. Po odcedzeniu pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie. Kurację należy powtarzać przez 3 miesiące . Trwa ona 2 tygodnie.

Podziel się ze znajomymi