Jak radzić sobie z nerwami?


Administrator

Dodano: 13:06 21 maja 2013
Aktualizowano: 13:28 21 maja 2013
Źródło:

Co zrobić kiedy nawet banalna rozmowa o pracę powoduje u Was ogromny stres, który wręcz paraliżuje i uniemożliwia „wyduszenie” słowa. Dodatkowo pojawiają się też inne problemy, chociażby częste wizyty w łazience przed taką rozmową, czy egzaminem na studiach. Jak sobie radzić z nerwami?

Napięcie towarzyszy nam przez cały czas. Może być niewidoczne, niewyczuwalne, ale jest. Nerwy pojawiają się w zwykłych, zdawałoby się „prozaicznych” sytuacjach. Budzimy się rano nieco później niż zwykle. Wszystko musimy robić w biegu, a tu dodatkowo pojawiają się nowe problemy. Rozlana kawa, rozsypane płatki śniadaniowe – niby nic, ale kiedy się spieszymy, to właśnie takie rzeczy nas denerwują. Zwłaszcza kiedy przed nami trudny dzień w pracy. Stres objawia się na różne sposoby, a jednymi z bardziej męczących objawów są ból brzucha i biegunka. Najczęściej radzimy sobie z nimi w sposób doraźny, stosując chociażby krople miętowe.

Umiejętność radzenia sobie ze stresem pozwala nam zapomnieć o dokuczliwych objawach. Przede wszystkim – oddech. Wydaje się to być dość banalna rada, ale naprawdę może to pomóc. Policzenie do 10 i spokojny oddech potrafią nas uspokoić. Dają czas na przemyślenie problemu. Taką metodę można również stosować przed ważnym spotkaniem, czy egzaminem. Walczyć ze stresem trzeba też poprzez zmiany w codziennym życiu. Przede wszystkim, trzeba się przyjrzeć temu jak mija nam dzień. Ile godzin śpimy i odpoczywamy, co jemy, itd. Zbyt szybkie tempo życia ma ogromny wpływ na rozwój stresu. Dlatego też trzeba nieco zwolnić. Zamiast fastfoodu, dużo lepszym rozwiązaniem przygotowywanie sobie zdrowej sałatki. Nie siedźmy przed telewizorem, jeśli możemy pobiegać, albo po prostu wyjść na spacer. Wysiłek, szczególnie wieczorem, to bardzo dobre rozwiązanie bo pozwala nam szybciej zasnąć. To z kolei bardzo istotna kwestia u osób zmagających się ze stresem.

Istnieje również wiele kursów, które mają zapewnić nam spokojne, bezstresowe życie. Do nich najlepiej podchodzić z rezerwą.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi